4 powody, dla których inwestycja w myjnię jest bezpieczniejsza od zakupu Bitcoin

Gdy rozważamy tego typu wybór na pierwszy plan wysuwają się podstawowe zalety biznesu pasywnego takiego jak samoobsługowa myjnia samochodowa: pewność, stałość i bezpieczeństwo, przy pewnych mankamentach systemu Bitcoin. Oto one:

1. Korzystanie z Bitcoinów opiera się na zaufaniu do informacji, które są nam przekazywane przez bardziej zaawansowanych użytkowników. Zwykłemu użytkownikowi trudno uwierzyć, że Bitcoin ma solidne podstawy. Mało kto posiada zaawansowaną wiedzę kryptograficzną, pozwalającą na prawdziwe wniknięcie w kod źródłowy systemu i upewnienie się, że nasze pieniądze są bezpieczne.

Co innego myjnie. Tutaj nie musisz ufać nikomu, co prawda zachęcamy, żebyś zaufał nam, ale i tak wszystko będziesz mógł zweryfikować sam dzięki twardym danym. Urok prostego i przejrzystego biznesu pasywnego!

2. Bitcoin nie stanie się powszechnym, ogólnoświatowym środkiem płatniczym. Zwykły śmiertelnik raczej nie spędzi wielu godzin na czytaniu dokumentacji tylko po to, by kupić coś sobie za jej pomocą. Łatwiej zaufać w pieniądz gwarantowany przez państwo…

…lub taki, który wypłacisz z rozmieniarki swoje myjni. Bo to biznes prawdziwych i czystych (a jakże, przecież chodzi o myjnię) pieniędzy, w którym przepływy pieniędzy są łatwe do sprawdzenia, a tabelka ma po prostu dwie rubryki: koszty i zyski.

3. Bitcoina trudno jest wycenić. Przy ograniczonej i stosunkowo stałej podaży tej waluty, decydującym czynnikiem jest popyt płynący ze strony inwestorów. Jeśli jest on większy, kurs rośnie o kilkaset procent, spadając w gorszych czasach podobnie silnie. Łatwo jest sobie wyobrazić sytuację, w której spadek zainteresowania kryptowalutami przełoży się na marginalizację Bitcoina jako środka płatniczego. Wraz ze spadkiem jego wartości stopnieją też nasze oszczędności wyrażone w tej walucie.

Raz otwarta i dobrze prowadzona myjnia generuje coraz większe zyski. To gra w otwarte karty. Jeśli postawiłeś myjnię w dobrym, miejscu i dobrze ją wyposażyłeś, wkrótce coraz więcej ludzi dowie się o Twoim punkcie. Cena za mycie jest znana użytkownikom, wszelkie koszty utrzymania także. Wszyscy wszystko wiedzą, a Ty możesz w spokoju oczekiwać tysięcznych wpłat na swoje konto.

4. Przyszłość Bitcoina jest niepewna. Chociaż niektórzy analitycy wieszczą tej specyficznej walucie złotą erę, to wielki boom na Bitcoina może się skończyć za rok albo… jutro.

Zupełnie inaczej ma się sprawa z myjniami samochodowymi. Są takie dziedziny biznesu, w których ruch skończy się chyba wraz z Apokalipsą, a przecież nie namawiamy Cię do otwarcia zakładu pogrzebowego. Czy wyobrażasz sobie, że kiedyś skończy się boom na mycie samochodów? Bo my w to nie wierzymy! A Ty? 🙂

Wpisy, króre mogą Cię zainteresować
Podziel się tym!
Paweł Karcz
Autor artykułu
Zajmuję się rozwojem sieci myjni Redconst, więc znam proces budowy od samych początków, biznesplanu i projektów, aż po wykończenie i zasady funkcjonaowania zyskownych punktów. Chętnie dzielę się z Tobą swoją wiedzą.
Pobierz ebooka

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. Wskazówkami, o których warto wiedzieć przed zbudowaniem pierwszej myjni dzieli się Marcin Orlik.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz zbudować nowoczesną myjnię?
Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

Paweł Karcz

Dyrektor Rozwoju Marki

Monika Pasterak

Biuro Obsługi Klienta

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Zobacz politykę prywatności.