dochód pasywny

Dochód pasywny – Pomysły | 21 biznesów, które zarabiają, nawet gdy śpisz.

Biznes pasywny to świetne rozwiązanie dla osób, które mają pomysły, a nie znoszą pracy na etacie i zbędnych obowiązków. A co gdy brak ci pomysłów na dochód pasywny? Spokojnie! Ten tekst dostarczy Ci kilkanaście pomysłów na dochód pasywny, z czego jeden na najbliższe lata wydaje się trafiony w 10!

Czym jest dochód pasywny?

Takim dochodem nazywamy każdy okresowy dochód bez stałego zaangażowania pracy. Jest kilka przykładów pozyskania dochodu pasywnego. Może to być biznes oparty np. na systemie (aplikacji), handel nieruchomościami lub urządzenie samoobsługowe.

Pasywne zarabianie – Pomysły na dochód pasywny

Dochód pasywny jest atrakcyjnym pomysłem dla każdego, kto szuka dodatkowych pieniędzy bez konieczności poświęcania dodatkowych godzin w pracy. Istnieje wiele pomysłów na dochód pasywny, takich jak inwestowanie w akcje lub nieruchomości do wynajęcia, tworzenie treści online, takich jak e-booki lub webinaria, a nawet założenie bloga i zarabianie na nim poprzez reklamy lub marketing afiliacyjny.

Dla tych, którzy chcą rozpocząć działalność w świecie pasywnych dochodów, pomocne może być zbadanie różnych możliwości i określenie, która z nich najlepiej pasuje do ich konkretnych celów finansowych i stylu życia. Przy odrobinie badań i poświęcenia, każdy może stworzyć skuteczny system pasywnego dochodu, który przyniesie mu dodatkowe zyski przy minimalnym wysiłku.

Dochód pasywny – Pomysły

Inwestycja w źródło, które będzie generować dochód pasywny to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą dorobić, ale i sporo zarobić. Nikt nie powiedział przecież, że taki biznes z czasem nie zamieni się w główne źródło dochodu. Możliwości na zarabianie pieniędzy jest mnóstwo od wynajmowania nieruchomości, przez stworzenie platformy do kursów online, czy marketing afiliacyjny, który może wygenerować prowizję równą kilka tysięcy złotych. 

Wybór odpowiedniej formy zarobkowania wymaga poznania swoich mocnych i słabych stron, czyli najprościej mówiąc oceny, w czym jesteś w stanie zarobić najwięcej i najszybciej.

21 pomysłów na dochód pasywny

 1. Inwestycje w nieruchomości – zarabianie na wynajmie lub sprzedaży nieruchomości.
 2. Tworzenie i sprzedaż cyfrowych produktów – e-booków, kursów online, programów szkoleniowych itp.
 3. Prowadzenie bloga lub strony internetowej – zarabianie na reklamach, programach partnerskich i sprzedaży produktów.
 4. Inwestowanie w akcje i obligacje – zarabianie na dywidendach i odsetkach.
 5. Tworzenie aplikacji mobilnych i sprzedaż w sklepach z aplikacjami.
 6. Tworzenie i sprzedaż muzyki lub innych materiałów audiowizualnych.
 7. Inwestowanie w fundusze inwestycyjne – zarabianie na dywidendach i odsetkach.
 8. Zakładanie automatu vendingowego i zarabianie na sprzedaży produktów.
 9. Własność udziałów w spółkach – zarabianie na dywidendach.
 10. Inwestowanie w kryptowaluty – zarabianie na wzrostach cen.
 11. Tworzenie i sprzedaż szablonów graficznych i projektów do druku.
 12. Zarabianie na udostępnianiu własnego samochodu lub mieszkania w serwisach typu Airbnb.
 13. Inwestowanie w obligacje korporacyjne – zarabianie na odsetkach.
 14. Zarabianie na udostępnianiu reklam w serwisach społecznościowych lub na swojej stronie internetowej.
 15. Inwestowanie w fundusze emerytalne – zarabianie na dywidendach i odsetkach.
 16. Tworzenie i sprzedaż własnych produktów w modelu dropshipping.
 17. Inwestowanie w złoto lub srebro – zarabianie na wzrostach cen.
 18. Udzielanie pożyczek prywatnym osobom lub firmom i zarabianie na odsetkach.
 19. Zarabianie na udostępnianiu przestrzeni reklamowej na swoim pojeździe.
 20. Inwestowanie w fundusze ETF – zarabianie na dywidendach i odsetkach.

Ale to tylko przykłady. Wolność finansową można osiągnąć również w inny sposób i można go określić niemalże automatem. O co chodzi? Chodzi oczywiście o myjnię samoobsługową, która zainstalowana raz wymaga minimalnych nakładów czasowych i dlatego stanowi ona „wisienkę na torcie” naszej listy 21 pomysłów na dochód pasywny.

Biznes samoobsługowy – Czy to faktycznie takie proste?

Myjnia samoobsługowa to biznes, który wymaga zaangażowania inwestora, jednakże z czasem staje się niemalże samowystarczalnym elementem portfela inwestycyjnego, który nie wymaga dodatkowego kapitału, a przy okazji generuje pasywny dochód.

Oczywiście wszystko nie stanie się samo i wymaga pracy oraz zbudowania obiektu, który regularnie odwiedzany jest przez klientów. A jak sprawić, by tak było i jak zaprojektować myjnię, która finalnie okaże się przychodowym biznesem?

Jakich kosztów możesz uniknąć, inwestując w myjnie bezdotykowe?

Swoją drogą, myjnia bezdotykowa to jeden z ciekawszych sposobów osiągnięcia dochodu pasywnego. Jej niewątpliwą zaletą jest brak pracowników, to znaczy, że już na samym początku unikamy jednego z największych stałych kosztów.

Dochód pasywny – od czego zacząć budując myjnię?

Jeżeli kręci Ci się pomysł zostania rentierem, chcesz otrzymywać dochód pasywny z myjni bezdotykowej, musisz pamiętać o kilku bardzo istotnych czynnikach, od których zależy sukces przedsięwzięcia takiego jak myjnia bezdotykowa.

Czynniki, od których zależy sukces?

 1. Lokalizacja myjni bezdotykowej: najlepsze są duże skupiska ludności, blisko marketów, targowisk lub przy głównych trasach.
 2. Widoczność obiektu i właściwa reklama miejsca. Istnieją specjalne metody reklamowania takiej myjni.

O tym, jak zaplanować budowę myjni dowiesz się więcej z tego tekstu: Jak otworzyć myjnie samoobsługową

Od czego zależy cena myjni bezdotykowej?

Koszt budowy waha się od 180 000 nawet do 1 000 000 zł i zależy od kilku czynników:

 • Liczby stanowisk,
 • Technologii
 • Materiałów, z jakich jest wykonana myjnia,
 • Zastosowania stanowisk specjalistycznych (dla ciągników, TIR-ów).
 • Akcesoriów jak odkurzacze, kompresory.

Więcej na temat tego, jak zaprojektować dochodowy biznes pasywny, dowiesz się z poniższego nagrania:

Myjnia samoobsługowa – Jak szybko się zwróci?

Nakład finansowy wydaje się niemały, ale i tak zwraca się maksymalnie w ciągu pięciu lat. Warto zauważyć, że branża motoryzacyjna wciąż się rozwija i potencjalnych klientów będzie coraz więcej. Ponieważ progi wejścia w ten biznes są wysokie, nie trzeba się zbytnio martwić, że zaleje nas konkurencja. Trzeba podkreślić, że myjnie bezdotykowe są ekologiczne i co za tym idzie, można się starać o dofinansowanie ze środków europejskich na ich założenie.

Dochód pasywny – Pomysły – Podsumowanie

Teraz już wiesz, od czego możesz zacząć zarobek na pasywnych źródłach. Niezależnie czy wybierzesz ścieżkę sprzedawania, wynajmu nieruchomości, giełdy, kupowania i odsprzedawania przedmiotów, inwestowania w aktywa, lokaty, czy zwyczajnego podcastu – każda opcja jest dobra. Pamiętaj jednak, że wymaga ona Twojego zaangażowania. Teraz znasz listę pomysłów na zarabianie pasywne.  Osobiście gorąco polecamy inwestycje w myjnię samochodową, która według nas jest najlepszym źródłem pasywnego dochodu. Chcesz spróbować swoich sił? Skontaktuj się z nami i pozwól, że wspólnie stworzymy dla Ciebie środowisko do generowania regularnego dochodu na biznesie, który pozwoli Ci myśleć o dużych pieniądzach.

Wpisy, króre mogą Cię zainteresować
Podziel się tym!
Paweł Karcz
Autor artykułu
Zajmuję się rozwojem sieci myjni Redconst, więc znam proces budowy od samych początków, biznesplanu i projektów, aż po wykończenie i zasady funkcjonaowania zyskownych punktów. Chętnie dzielę się z Tobą swoją wiedzą.
Pobierz ebooka

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. Wskazówkami, o których warto wiedzieć przed zbudowaniem pierwszej myjni dzieli się Marcin Orlik.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz zbudować nowoczesną myjnię?
Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

Paweł Karcz

Dyrektor Rozwoju Marki

Monika Pasterak

Biuro Obsługi Klienta

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Zobacz politykę prywatności.