Myjnia bezdotykowa może być świetnym pomysłem na biznes, który szybko się zwróci i zacznie przynosić spore zyski, ale… Dużo zależy od kosztów, jakie wstępnie trzeba zainwestować. W takim razie ile kosztuje myjnia bezdotykowa w 2023 roku? Jakie czynniki wpływają na jej cenę? Sprawdź jakie koszty czekają na inwestora.
Czy myjnia bezdotykowa to drogi biznes?
Nowe, bezdotykowe myjnie samochodowe rosną jak grzyby po deszczu. Świadczy to o tym, że w dalszym ciągu jest to dobry pomysł, w który warto zainwestować. Pomimo że może się wydawać, iż jest to spory wydatek, nie musi tak być.
Oczywiście należy brać pod uwagę, wciąż rosnące ceny materiałów budowlanych oraz kosztów budowy, ale wybierając dobrą lokalizację oraz technologię można liczyć na szybki zwrot zainwestowanych środków. W 2023 roku szacujemy, że postawienie myjni powinno się zwrócić w ok. 5 i pół roku. Więcej na ten temat dowiesz się z poniższego nagrania:
Co wpływa na koszt budowy myjni samochodowej?
Na całkowity koszt budowy myjni bezdotykowej składa się kilka ważnych kwestii. Można je podzielić na dwie grupy. Pierwsza to czynniki zewnętrzne, natomiast druga to koszty dotyczące samej myjni.
Szczegółowo na koszt myjni wpływają:
- Cena działki
- Koszty formalno-prawne
- Budowa infrastruktury
- Rodzaj technologii mycia
- Wyposażenie dodatkowe myjni
- Koszty eksploatacyjne
Więcej o kosztach związanych z wybudowaniem obiektu dowiesz się z tego: Tutaj będzie wklejony link do tego tekstu: Ile można zarobić na myjni bezdotykowej
Cena działki – lokalizacja a koszt inwestycji
Jednym z kosztów jest działka. Aktualnie mało kto decyduje się na zakup działki pod myjnię, ponieważ jest to zbyt duży “próg wejścia”. O wiele lepszą opcją jest wynajem.
Szczególnie że w Redconst nie raz udało nam się wynegocjować zerowy lub na bardzo preferencyjnych warunkach koszt wynajmu na czas budowy tzn. dopiero po uruchomieniu punktu właściciel obiektu płacić pełny czynsz.
W tym przypadku cena wydzierżawienia może okazać się bardziej atrakcyjna, ponieważ nie wiąże z wydaniem większej kwoty już na samym początku oraz daje pewność, że działka będzie dostępna na dłużej. Takie umowy podpisywane są na minimum 10 -15 lat.
Na to czy cena działki będzie wysoka, składa się też kilka czynników takich jak choćby atrakcyjność, czyli położenie względem dróg publicznych i osiedli mieszkaniowych oraz miejsc często odwiedzanych np. galerie handlowe.
Dodatkowo ważna będzie również wielkość działki czy warunki zabudowy. Jeśli masz na oku jakiś teren, warto przed jego zakupem skonsultować się z naszymi specjalistami, którzy przeanalizują daną lokalizację i podpowiedzą czy przyniesie ona oczekiwany przychód. Biorąc pod uwagę lokalizację na mapie Polski, koszt zakupu działki może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych w centrach większych miast.
W Redconst mamy wiele przeanalizowanych i dostępnych “od ręki” lokalizacji pod wynajem. Kliknij i sprawdź działki pod myjnię
Technologia mycia – jak wpływa na cenę?
Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na cenę inwestycji w przypadku myjni jest technologia mycia. Jest to nic innego jak rodzaj myjni, jej wielkość oraz wyposażenie dodatkowe.
Mamy tu na myśli takie kwestie jak ilość stanowisk, jakie będzie posiadała myjnia bezdotykowa oraz dodatki jak szczotki pozwalające dokładniej umyć auto, odkurzacz, oddzielne dysze do mycia felg, terminal do płatności kartą itp.
Więcej na temat wyposażenia dowiesz się z wpisu: Jakie wyposażenie myjni samochodowej wybrać
Budowa myjni bezdotykowej – cena infrastruktury
Razem z rodzajem i wielkością myjni łączą się również koszty całej infrastruktury. Należy tu przede wszystkim zwrócić uwagę na takie kwestie jak podłączenie wody, kanalizacji i prądu, utwardzenie gruntu, wybrukowanie podjazdu czy ogrodzenie posesji.
Ale są też i plusy. Nowe technologie to również szansa na optymalizację kosztów np. poprzez instalację własnej oczyszczalni ścieków na myjni. Więcej na ten temat dowiesz się z wpisu: Myjnia samochodowa EKO
Przykładowe koszty inwestycji w myjnię samochodową
Zanim zainwestujesz w myjnię, dobrze przekalkuj jej rentowność. Jeśli chcesz, możemy Ci w tym pomóc. Jednak, by zobrazować Ci koszta, przedstawimy średnią wycenę dla budowy myjni samochodowej 3-stanowiskowej. Według naszych szacunków koszt postawienia obiektu wynosi ok. 800 tysięcy złotych.
Koszty eksploatacyjne myjni samoobsługowej
Oczywiście koszty myjni to nie tylko jej budowa, ale również późniejsze koszty eksploatacyjne. Nie jest to jednak coś, czym warto się martwić. Dobre usytuowanie Twojej myjni bezdotykowej sprawi, że możesz liczyć na spore dochody. Dzięki temu inwestycja związana z myjnią oraz codzienne koszty utrzymania nie będą obciążeniem.
Własna myjnia z Redconst – podsumowanie
Jeśli interesuje Cię dokładna wycena budowy myjni samochodowej, skontaktuj się z nami. W Redconst podczas wyceny bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki takie jak koszt zakupu działki czy ilość stanowisk już na początkowym etapie projektowania, co zapobiega nieprzyjemnemu zaskoczeniu. Warto jednak zwrócić uwagę, że ostateczna cena myjni może zostać określona dopiero na podstawie dokładnego projektu budowlanego. Potrzebujesz wyceny? Napisz do nas lub zadzwoń: https://redconst.pl/kontakt/