Ile można zarobić na myjni bezdotykowej

Ile można zarobić na myjni bezdotykowej – Czy myjnia samoobsługowa to dobry biznes?

Myjnia bezdotykowa to dochodowy interes. Dowodem na to jest ich rosnąca popularność, jak i coraz większa liczba punktów w poszczególnych miejscowościach. Fakt ten stanowi dobry prognostyk dla osób planujących otwarcie własnego biznesu. Ile można zarobić na myjni bezdotykowej? Tego dowiesz się poniżej.

Czy myjnia samochodowa to dobry biznes?

Popularność myjni bezdotykowych wciąż rośnie. Jeszcze kilka lat temu typowe dwustanowiskowe jednostki były czymś „nowym”, jednak aktualnie to już przeżytek. Rozwój tego biznesu idzie w dobrym kierunku, co stwarza coraz więcej okazji na zarobek.

Porównując myjnie samochodowe oferujące obsługę jednego auta z 6 stanowiskową myjnią kontenerową + odkurzaczem, system do prania tapicerki i parkingiem widać różnice. 

Jednak czy w tej branży wciąż można zarobić? Czy koszty budowy i mediów nie są zbyt dużym progiem wejścia i niejako skazują otwarcie myjni samoobsługowej na porażkę?

Nic z tych rzeczy. 

Pomimo że koszty się zmieniają, to jednocześnie zmienia się technologia. Zmienia na lepsze. W 2023 roku można wyróżnić kilka sposobów na optymalizację kosztów. Ale o tym opowiemy za chwilę. Najpierw skupimy się na koszcie inwestycji.

Myjnia bezdotykowa koszt – Czyli ile trzeba zainwestować w myjnię bezdotykową?

Dla przykładu posłużymy się obiektem 3-stanowiskowym. Na koszt inwestycji składa się cena:

 • Posadzki
 • Konstrukcji
 • Otoku
 • Kontenera
 • Technologii
 • Transportu i montażu
 • Przeszkolenie pracowników i uruchomienie myjni

Ile kosztuje otwarcie myjni samoobsługowej?

Dużo zależy od kosztów działki, mediów, projektu, który dyktuje technologię budowlaną. Te kwestie są ustalane indywidualnie, więc nie da się określić widełek. Jednak w naszej ocenie w 2023 roku średni koszt otwarcia myjni 3-stanowiskowej wynosi ok. 800 000 zł. 

Ile szacunkowo zarabia się na myjni bezdotykowej?

Opłacalność myjni bezdotykowej jest bezdyskusyjna, jednak jej stopień zależy od wielu zmiennych. 

Wszystko zależy od skali biznesu. Te z większą ilością stanowisk i nowoczesnymi systemami czyszczenia cieszą się większą popularnością. Z kolei równie istotne jest dobre usytuowanie myjni samochodowej. 

Te w centrum miasta są oblegane praktycznie 24 godziny na dobę.

Ile można zarobić na myjni bezdotykowej?

Biorąc to pod uwagę, na chłopski rozum można wyliczyć wysokość zarobków z jednego stanowiska. 

Zakładając, że średni koszt mycia auta wynosi od 10 do 15 zł i trwa ok. 10 minut, można wywnioskować, że w ciągu godziny jedno stanowisko zarobi od 60 do 80 zł. Mnożąc to przez liczbę godzin w ciągu doby, wychodzi ok. 1440-1920 zł/dobę. 

Wydaje się, że to genialny wynik, ponieważ mnożąc kolejno zarobki przez 5 (załóżmy, że taka jest ilość stanowisk), a myjnia pracuje 30 dni w miesiącu, to łączna kwota wynosi 216 000 – 288 000 zł.

Oczywiście to tylko przychód brutto. Od tego należy odliczyć podatki, koszt prowadzenia firmy, uwzględnić indywidualne możliwości i zainteresowanie klientów. 

Poniżej znajdziesz dokładne wyliczenia zysków myjni samochodowej z uwzględnieniem podatków i kosztów.

Ile można zarobić na myjni bezdotykowej

Rentowność myjni samoobsługowej

Liczby liczbami. Te zależą od wielu zmiennych, w tym lokalizacji czy wielkości obiektu. O wiele lepiej rentowność tego biznesu określi Ci czas, po jakim myjnia samoobsługowa generuje już czysty zysk.

W naszej opinii w 2023 roku rentowność myjni nie zmieniła się mocno w porównaniu z poprzednimi latami. Gdy jeszcze 2 lata temu koszt inwestycji w myjnię zwracał się w 5 lat, dziś czas ten został wydłużony do ok. 5 i pół roku.

To świetny wynik, ponieważ koszty mediów wzrosły w tym czasie nawet o kilkaset %. Więcej na ten temat dowiesz się z nagrania poniżej:

Co wpływa na opłacalność myjni samoobsługowej?

Oczywiście faktyczne zarobki da się oszacować, jeśli realnie myjnia zacznie funkcjonować. Należy mieć jednak na uwadze, że wszelkie udogodnienia dla klienta mogą zwiększyć pulę dochodów.

Oszczędzając i wykorzystując nowoczesne rozwiązania, można zwiększyć przychód o kilka tysięcy. Przykłady:

 • Instalacja kotła kondensacyjnego – oszczędność ok. 600 zł/miesiąc.
 • Instalacja systemu do czyszczenia tapicerki – dodatkowy zysk na poziomie 1000 – 5000 zł/miesiąc.
 • Wynajmowana działka – spora oszczędność na początku inwestycji.
 • Własna działka – oszczędność długofalowa

Jak znaleźć partnera w budowie własnej myjni?

Poniżej znajdziesz błędów, jakich warto się wystrzegać, jeśli planuje się otworzyć własną myjnię bezdotykową:

 • Budowanie obiektu niezgodnie z projektem budowlanym
 • Niespełnienie wymogów sanitarnych np. nieodpowiednio przygotowana posadzka do odprowadzania nieczystości
 • Brak rozmieniarek pieniędzy lub płatności bezgotówkowej
 • Stworzenie myjni podobnej do bezpośredniej konkurencji
 • Zbyt duża ilość stanowisk w stosunku do popytu na usługi

A jak tych błędów nie popełniać? Gdzie sprawdzić koszty eksploatacyjne i oszacować najlepszy możliwy wybór dla inwestora? Więcej na ten temat dowiesz się z wpisu: Gdzie kupić myjnie samoobsługową

Jak otworzyć myjnię bezdotykową?

Gdy już wiesz, czy myjnia to dobry biznes akurat dla Ciebie, to czas na konkrety, czyli otwarcie obiektu. O tym można by napisać książkę. Dlatego specjalnie dla Ciebie skompresowaliśmy tę wiedzę i przygotowaliśmy artykuł, w którym wszystkiego się dowiesz: Jak otworzyć myjnię bezdotykową

Ile można zarobić na myjni bezdotykowej – Podsumowanie

Postawienie myjni bezdotykowej to wciąż jeden z genialnych sposobów na zarobek. Sprawdzony producent myjni wspomagając Cię na każdym etapie budowy, zoptymalizuje koszta, co na pewno przełoży się na szybszy zwrot z inwestycji i większe zyski.

Sprawdź sukcesy naszych klientów lub dołącz do grona zadowolonych właścicieli własnej myjni bezdotykowej: Realizacje Redconst

Wpisy, króre mogą Cię zainteresować
Podziel się tym!
Paweł Karcz
Autor artykułu
Zajmuję się rozwojem sieci myjni Redconst, więc znam proces budowy od samych początków, biznesplanu i projektów, aż po wykończenie i zasady funkcjonaowania zyskownych punktów. Chętnie dzielę się z Tobą swoją wiedzą.
Pobierz ebooka

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. Wskazówkami, o których warto wiedzieć przed zbudowaniem pierwszej myjni dzieli się Marcin Orlik.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz zbudować nowoczesną myjnię?
Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

Paweł Karcz

Dyrektor Rozwoju Marki

Monika Pasterak

Biuro Obsługi Klienta

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Zobacz politykę prywatności.