Jak właściwie dbać o karoserię i kondycję samochodu jesienią?

Jesień to okres, podczas którego wiele czynników może negatywnie wpłynąć na kondycję i wygląd naszego samochodu. Najważniejsze zatem by właściwie dbać o swój pojazd. Mamy dla Ciebie kilka porad na co zwracać uwagę, by bez problemów przetrwać trudne warunki pogodowe.

  • Usuwanie liści i błota: Liście opadające z drzew i błoto gromadzą się na karoserii. Regularne usuwanie ich zapobiegnie powstawaniu plam, przebarwień i korozji. Na profesjonalnych myjniach bezdotykowych stosuje się szczotki wyprodukowane z włosia naturalnego, które nie powoduje uszkodzeń lakieru.
  • Czyszczenie felg i opon: Jesienią nadmiernie na felgach i oponach osadza się brud, który może być trudny do usunięcia. Korzystaj z myjni, które w swojej ofercie mają osobny, specjalny program do mycia felg i opon, aby je domyć, a w konsekwencji zachować ich wygląd i trwałość.
  • Osuszanie pojazdu: W czasie jesiennych przymrozków warto zadbać o osuszenie pojazdu. Można to zrobić na specjalnych suszarkach samochodowych, dostępnych na wybranych myjniach bezdotykowych. Pozwala to zachować uszczelki w lepszej kondycji oraz powoduje niezamarzanie resztek wody na szybach
  • Ochrona przed rdzą: Nadmierne jesienne opady mogą sprzyjać korozji. Jeśli zauważysz uszkodzenia lakieru lub otarcia na karoserii, szybko je napraw. Dodatkowo, na koniec sezonu jesienią, zabezpiecz karoserię warstwą wosku, aby zapewnić dodatkową ochronę.
  • Odpowiednia pielęgnacja szyb: Czyste i niezabrudzone szyby są kluczowe dla bezpiecznej jazdy. Warto skorzystać z profesjonalnej chemii na myjni bezdotykowej, a użycie wosku powoduje warstwę hydrofobową, dzięki której zanieczyszczenia nie przywierają do szyb. Trzeba też pamiętać że mandat karny za brudną szybę przewidziany w taryfikatorze wynosi nawet 500 złotych , ale to nie koniec problemów. Jeśli policjant skieruje wniosek o ukaranie do sądu, można się spodziewać kary w wysokości nawet do 5 tys. zł.
  • Czyszczenie wnętrza: Upewnij się, że także dbasz o czystość wnętrza samochodu, ponieważ liście i brud mogą dostawać się do wnętrza przez drzwi i okna. Odkurzaj regularnie wnętrze i oczyść wszystkie powierzchnie, aby utrzymać je w czystości.
  • Tablice rejestracyjne: Czystość tablic ma też bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o wykroczenia wynikające z art 60 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym (zabrania się zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne), wtedy mandat może wynieść nawet 500 złotych!
  • Zadbaj o stan oświetlenia: Jesienią dni są krótsze, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie światła na samochodzie działają poprawnie i przede wszystkim są czyste, aby być dobrze widocznym dla innych kierowców. Podobnie jak w przypadku tablic rejestracyjnych, jest z reflektorami. One muszą być utrzymane w czystości. Brudne klosze lamp oznaczają mandat w wysokości od 20 do 500 złotych.

Reasumując, regularne dbanie o czystość i stan karoserii samochodu jesienią pomoże zachować jego atrakcyjny wygląd i długoletnią trwałość, jak również zabezpieczy nas przed nieoczekiwanymi problemami związanymi z aurą za oknem.

Wpisy, króre mogą Cię zainteresować
Podziel się tym!
Paweł Karcz
Autor artykułu
Zajmuję się rozwojem sieci myjni Redconst, więc znam proces budowy od samych początków, biznesplanu i projektów, aż po wykończenie i zasady funkcjonaowania zyskownych punktów. Chętnie dzielę się z Tobą swoją wiedzą.
Pobierz ebooka

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. Wskazówkami, o których warto wiedzieć przed zbudowaniem pierwszej myjni dzieli się Marcin Orlik.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz zbudować nowoczesną myjnię?
Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

Paweł Karcz

Dyrektor Rozwoju Marki

Monika Pasterak

Biuro Obsługi Klienta

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Zobacz politykę prywatności.