leasing myjni bezdotykowej

Finansowanie budowy myjni bezdotykowej. Czy leasing myjni bezdotykowych to dobry pomysł?

To pytanie, które zadaje sobie każdy inwestor. Na pewnym etapie dotyczyło również mnie. Kiedy byłem już w 100% pewny, że myjnia bezdotykowa, to jest sposób na mój wymarzony biznes pasywny – pojawiło się wyzwanie: Skąd wziąć środki na sfinansowanie przedsięwzięcia?

Finansowanie budowy myjni – Dostępne sposoby

Myjnia samochodowa to biznes, który wymaga inwestycji. Wydatek może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych, stąd naturalnym pytaniem inwestorów jest, czy na budowę można pozyskać dofinansowania?

Można!

A więcej na temat tego, jak pozyskać środki na budowę myjni samochodowej i jej uruchomienie znajdziesz w artykule: Dofinansowanie na myjnię samoobsługową

Ale ten artykuł traktuje przede wszystkim o korzyściach płynących z leasingu na myjnie. Jednak zanim o tym, najpierw powiemy o kilka ważnych krokach, które w ogóle umożliwią Ci pozyskanie środków w ten sposób.

Planujesz budowę myjni – Czas na dobry biznesplan

Pierwszym krokiem do pozyskania środków, tak jak w przypadku każdej innej działalności, jest  stworzenie biznesplanu.

W Redconst standardowo wykonujemy go za Ciebie. Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w budowie i obsłudze myjni bezdotykowych nasi specjaliści nie tylko szacują koszty Twojej inwestycji, ale także jej potencjalne obroty w przyszłości.

Takie informacje będą niezwykle cenne przy rozmowach z bankiem o środkach na inwestycję.

Wkład własny to nie wszystko. Nie musisz dysponować całym kapitałem inwestycyjnym.

Gdy chcesz kupić auto, to zazwyczaj myślisz o leasingu, prawda? Tak samo jest w przypadku myjni. Całą myjnię możesz wziąć w leasing. Spłata rat czynszu leasingowego w przypadku leasingu operacyjnego jest korzystnie opodatkowana.

Opłaty leasingowe w całości można wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Pewnie zgodzisz się, że nowe auto w leasingu to czysty koszt, który w bardzo niewielkim stopniu przekłada się na większą sprzedaż. A gdyby tak płacić raty tej samej wysokości, ale za coś, co wkłada Ci pieniądze do kieszenii? To właśnie dlatego rekomenduję zakup myjni bezdotykowej na leasing.

Dlaczego Redconst poleca leasing jako formę sfinansowania myjni bezdotykowej?

Leasing – forma finansowania środków trwałych, która zakłada korzystanie z nich bez konieczności bezpośredniego zakupu przez korzystającego. Umowa leasingu łączy w sobie elementy wynajmu i kredytu.

Masz prawo użytkować myjnię bezdotykową, której właścicielem jest firma leasingowa. Regulujesz zobowiązania z tytułu użytkowania w postaci comiesięcznych rat leasingowych, spłacając zarazem jej wartość. Po zakończeniu umowy nabywasz prawo własności przedmiotu leasingu.

 Leasing myjni bezdotykowych – Korzyści

  • koszty wynikające z rat leasingowych są kosztem uzyskania przez Ciebie przychodu
  • masz możliwość ustalania wysokości pierwszej wpłaty oraz elastyczność rat (równe, degresywne, sezonowe)
  • elastyczna wartość wykupu myjni na koniec umowy leasingowej – możliwość obniżenia miesięcznych rat
  • łatwiejsze i szybsze procedury zawarcia umowy, mniejsze wymagania dotyczące zabezpieczeń.

Jak widzisz pozyskanie pieniądze na sfinansowanie Twojej myjni nie są problemem lecz niemal formalnością, przez którą w Redconst pomożemy Ci przebrnąć.

Ponadto posiadamy autoryzację Europejskiego Funduszu Leasingowego oraz BZW BK Leasing. To efekt lat naszej rzetelnej pracy i realizacji wielu transakcji. Dlatego łatwiej i szybciej przeprowadzimy Cię przez procedury związane z uzyskaniem leasingu na Twoją myjnię bezdotykową.

Budowa myjni samochodowej – Podsumowanie

Ten artykuł jest jednym z rozdziałów ebooka, który szerzej wprowadzi Cię w temat dochodu pasywnego z myjni bezdotykowych. Jeżeli zależy Ci, aby bezpłatnie odebrać jego pełną wersję, to koniecznie zapisz się, aby pobrać check-listę. Dlaczego? Po publikacji ebooka otrzymają go wszystkie osoby, które pobrały od nas materiał w formie check-listy.

Ponadto dzięki check-liście poznasz odpowiedź na najczęściej zadawane pytania przez przyszłych właścicieli myjni bezdotykowych.

Wpisy, króre mogą Cię zainteresować
Podziel się tym!
Paweł Karcz
Autor artykułu
Zajmuję się rozwojem sieci myjni Redconst, więc znam proces budowy od samych początków, biznesplanu i projektów, aż po wykończenie i zasady funkcjonaowania zyskownych punktów. Chętnie dzielę się z Tobą swoją wiedzą.
Pobierz ebooka

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. Wskazówkami, o których warto wiedzieć przed zbudowaniem pierwszej myjni dzieli się Marcin Orlik.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz zbudować nowoczesną myjnię?
Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

Paweł Karcz

Dyrektor Rozwoju Marki

Monika Pasterak

Biuro Obsługi Klienta

Chciałbym wiedzieć o tych błędach, kiedy budowałem pierwszą myjnię...

Na szczęście Ty możesz je poznać zawczasu! Odbierz bezpłatnie ebooka i zapobiegnij potknięciom, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Zobacz politykę prywatności.