myjnia bezdotykowa

Myjnia bezdotykowa – 20 powodów, dla których warto zainwestować

Myjnia bezdotykowa – 20 powodów, dla których warto zainwestować

Po trudnych gospodarczo czasach czas na odwilż. Rynki powoli otrzepują się z kurzu, by znów rosnąć. To świetny czas na inwestycje. Jeśli chcesz otworzyć firmę i chodzi Ci po głowie myjnia bezdotykowa, to dobrze trafiłeś. Dowiedz się, czy warto w nią inwestować.

Własna myjnia samochodowa – Czy to dobry biznes?

Według danych z Głównego Urzędu Statystycznego na rok 2019 w Polsce jest 29 656 238 zarejestrowanych pojazdów. Aż 22,5 mln są to auta osobowe.

Co to oznacza?

Że z punktu widzenia właściciela myjni samochodowej rynek jest ogromny, a możliwości rozwoju niemalże nieograniczone.

Dlaczego?

Bo aut wciąż przybywa, a z roku na rok kierowcy coraz chętniej odchodzą od mycia aut w garażu.

Czy zatem inwestycja w myjnię samochodową to pewny zysk?

Poznaj 10 zalet posiadania takiego biznesu.

myjnia bezdotykowa

Myjnia bezdotykowa – czy warto inwestować?

Spójrzmy na inwestycję w myjnie z 10 różnych punktów widzenia. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ każdy inwestor nieco inaczej patrzy na potrzeby i możliwości wynikające z prowadzenia takiego biznesu. Dlatego poniżej przedstawiamy 10 najważniejszych spraw związanych z budową myjni, jej rozwijaniem oraz prowadzeniem.

Opłacalność inwestycji – Wyliczenia

Porównując myjnię bezdotykową z biznesami innego formatu widać jedno. Myjnia jest to model bardzo prosty do skalkulowania. Głównymi kosztami są dzierżawa gruntu, budowa obiektu i wyposażenie. 

W Redconst jesteśmy w stanie przekalkulować rentowność biznesu w danej lokalizacji, co stanowi mocny argument za tym, by zaplanować rozwój inwestycji w czasie.

Więcej na temat zarobków myjni dowiesz się z poniższego nagrania:

Koszt budowy i formalności

Otwarcie biznesu jest proste. Kilka wniosków i firma figuruje w rejestrze CEIDG. A co z pozwoleniami na budowę? Tych jest, aż 3. Sam widzisz, że to niezbyt dużo. Dokładnie chodzi o warunki zabudowy, pozwolenie wodno-prawne i pozwolenie na budowę.

Najlepsze jest to, że poza wybudowaniem obiektu, w formalnościach również Ci pomożemy.

Więcej na temat spraw stricte finansowych i organizacyjnych dowiesz się również z poniższych wpisów:

Czy myjnia zapewnia przewidywalny zysk? 

Ogromną zaletą tego modelu biznesowego jest przewidywalna płynność finansowa. Choć na świecie dzieją się różnorodne rzeczy, to na ulicach aut nie brakuje. Każde z nich się brudzi, a przyjeżdżający klient płaci z góry za usługę.

Więcej na temat przewidywalnego czasu zwrotu z inwestycji dowiesz się z poniższego nagrania:

Myjnia – Twój automatyczny biznes

Myjnia bezdotykowa to biznes, który jest mocno zautomatyzowany. Do obsługi punktu potrzeba wyłącznie jednej osoby. Może to być właściciel lub ktoś zaufany, by ograniczyć koszta biznesu.

myjnia czy warto inwestować

Samoobsługowy i pasywny biznes przyszłości

Z czasem klienci wręcz wymagają od różnych branż automatyzacji połączonej z cyfryzacją. Nic w tym dziwnego. Oszczędza to czas i pieniądze. 

W prowadzeniu myjni nie jest inaczej. Coraz częściej do obsługi płatności wykorzystuje się terminal do kart, a nawet aplikacje mobilne. Za bezpieczeństwo dbają kamery podłączone do monitoringu, a za serwis urządzeń firma, która myjnię postawiła.

Najwyższej jakości poziom bezpieczeństwa inwestycyjnego

Inwestycja w myjnie to biznes nawet dla tych, którzy są bardzo ostrożni. Dlaczego?

Ponieważ jest to:

 • Sprawdzony model biznesowy
 • Środki na budowę można pozyskać z dotacji
 • Doświadczona firma stawiająca myjnie minimalizuje ryzyko popełniania błędów
 • Obsługa myjni praktycznie nie wymaga udziału przedsiębiorcy, dzięki czemu ten może zarabiać gdzie indziej, budując poduszkę finansową

Myjnia to nie tylko umycie pojazdu – To również potencjał współprac 

Sukces myjni zależy w dużym stopniu od lokalizacji. W miejscu, gdzie jest ruch np. przy stacji paliw lub supermarkecie auta po prostu się pojawiają. Wejście we współpracę z właścicielem takiego punktu stwarza świetne warunki do stabilnego ruchu na myjni.

myjnia samochodowa czy warto inwestować

Biznes dedykowany na rozwijający się rynek

Aktualnie myjnia to nie tylko dyszę podające wodę i środek czyszczący. To również urządzenia do odkurzania, prania tapicerki, czyszczenia opon i wielu innych usług, których kierowcy potrzebują.

Budowa myjni – Biznesplan prościej niż myślisz 

Właściciel decydujący się na wybudowanie myjni np. z Redconst daje od siebie wyłącznie czas i środki inwestycyjne. W zamian dostaje gotowy biznesplan, który został wielokrotnie sprawdzony.

Producent myjni samochodowych, który daje pewność

By zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego sukcesu, warto postawić na sprawdzoną markę, która od lat oferuję budowę myjni samochodowych od A do Z w całej Polsce.

Doskonałym tego przykładem jest Redconst, który od 10 lat zbudował już 107 funkcjonujących obiektów.

myjnia samoobsługowa

A to nie wszystko…

Powyżej przedstawiliśmy 10 kluczowych elementów związanych z otwarciem i prowadzeniem myjni, które wskazują na to, że warto w nią zainwestować. Ale to dopiero ułamek powodów, dla których tak jest. Poniżej przedstawiamy 10 kolejnych powodów, które dają wiele do myślenia.

 1. Wzrost liczby samochodów – W Polsce rośnie liczba samochodów z każdym rokiem. Według danych Polskiego Rejestru Statystycznego w 2020 roku zarejestrowano 5,5 mln samochodów, co oznacza wzrost o 3,7% w stosunku do roku 2019.
 2. Rosnące zanieczyszczenie powietrza – Coraz więcej miast boryka się z problemem zanieczyszczenia powietrza. Myjnia samochodowa może przyczynić się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń poprzez skuteczne czyszczenie pojazdów.
 3. Wysoki zwrot z inwestycji – Myjnie samochodowe są biznesem o wysokim potencjale zysku. Według raportu firmy Invenso inwestycja w myjnię automatyczną może przynieść zwrot w ciągu 2-4 lat.
 4. Konkurencyjność rynku – W Polsce jest coraz więcej myjni samochodowych, co oznacza zwiększoną konkurencję. Jednak wciąż istnieje zapotrzebowanie na usługi mycia pojazdów.
 5. Rosnąca świadomość ekologiczna – Klienci coraz częściej szukają usług, które są przyjazne dla środowiska. Myjnie samochodowe oferują takie możliwości, np. poprzez stosowanie ekologicznych środków czyszczących.
 6. Duży potencjał sprzedażowy – Myjnie samochodowe mogą oferować wiele dodatkowych usług, np. mycie tapicerki, odkurzanie, polerowanie, które mogą przynieść dodatkowe przychody.
 7. Wzrost ruchu turystycznego – Polska jest popularnym kierunkiem turystycznym, a myjnie samochodowe mogą przyciągać klientów zarówno z Polski, jak i z zagranicy.
 8. Wzrost sprzedaży samochodów – W Polsce notuje się wzrost sprzedaży samochodów, co oznacza większe zapotrzebowanie na usługi mycia pojazdów.
 9. Wzrost zainteresowania nowoczesnymi technologiami – Coraz więcej myjni samochodowych stosuje nowoczesne technologie, takie jak systemy rozpoznawania pojazdów, czy systemy płatności bezgotówkowej, co może przyciągnąć klientów.
 10. Możliwość rozwoju sieci – Inwestycja w myjnię samochodową może być początkiem budowania sieci myjni, co z kolei może przynieść jeszcze większe korzyści finansowe

Dobry biznes musi mieć dobre fundamenty

Nie pozostawimy Cię jednak tylko z listą powodów, dla których warto zainwestować. To byłoby okrutne. Idąc krok dalej, pokażemy Ci zaraz, jak zaprojektować plan na stworzenie myjni, która będzie przyciągać klientów. 

Inwestycja w myjnię samochodową może być opłacalnym biznesem, szczególnie gdy wybierzemy doświadczonego producenta myjni samochodowych, który oferuje kompleksowe wsparcie na każdym etapie inwestycji.

Budowa myjni może odbywać się w różnych wariantach – od tradycyjnych myjni ręcznych, przez samoobsługowe myjnie bezdotykowe, aż po nowoczesne myjnie automatyczne. Liderem na rynku myjni bezdotykowych jest producent Redconst, który oferuje wysokiej jakości modułowe konstrukcje.

A więcej o tym, jak zaprojektować plan na stworzenie myjni dowiesz się z wpisu: Jak otworzyć myjnię samochodową

Redconst – Lider w budowie myjni bezdotykowych

Chcesz otworzyć biznes? Lepiej trafić nie mogłeś. Teraz już powinieneś wiedzieć, czy myjnia bezdotykowa to biznes, w który warto zainwestować.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Twoim przyszłym biznesie?Skontaktuj się z nami.

Wpisy, króre mogą Cię zainteresować
Podziel się tym!
Paweł Karcz
Autor artykułu
Zajmuję się rozwojem sieci myjni Redconst, więc znam proces budowy od samych początków, biznesplanu i projektów, aż po wykończenie i zasady funkcjonaowania zyskownych punktów. Chętnie dzielę się z Tobą swoją wiedzą.
Pobierz ebooka

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. Wskazówkami, o których warto wiedzieć przed zbudowaniem pierwszej myjni dzieli się Marcin Orlik.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz zbudować nowoczesną myjnię?
Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

Paweł Karcz

Dyrektor Rozwoju Marki

Monika Pasterak

Biuro Obsługi Klienta

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Zobacz politykę prywatności.