myjnia samochodowa czy się opłaca

Prowadzenie myjni samochodowej – Czy to nadal się opłaca?

Planując biznes, zawsze patrzymy na niego przez pryzmat opłacalności. Ile wyniosą koszta? Ile można zarobić? Jaki % przychodów trzeba przeznaczyć na koszta? To typowe pytania przedsiębiorców. W przypadku myjni bezdotykowej nie jest inaczej. Szczególnie że aktualnie wciąż rosnące ceny mediów rzucają widmo straty na właścicieli myjni. No właśnie. Czy przez inflację bezdotykowe myjnie samochodowe nadal się opłacają?

Czy budowa myjni samochodowej się opłaca? 

Jeszcze kilka lat temu samoobsługowe myjnie bezdotykowe uznawane były za pasywny biznes, który “znosi złote jaja”. Opłacalność myjni samochodowej łatwo było określić, a przy niskich kosztach i dobrym finansowaniu, właściciel mógł uzyskać zwrot z inwestycji nawet w 4 lata.

Niestety galopująca inflacja nieco odwróciła tę sytuację, ponieważ ceny mediów wyraźnie wzrosły. Aktualnie wiele firm zostało w ten sposób zweryfikowanych przez rynek, powodując ich bankructwo. Ale jak ten kryzys wpłynął na biznes myjni bezdotykowych?

Czy Twoją myjnię samoobsługową czeka bankructwo?

Rosnące koszty zmniejszyły przychód na myjniach. Jednak czy oznacza to, że te zaraz zbankrutują? Niekoniecznie, ponieważ klienci wciąż z myjni korzystają.

Ale czy w dobie galopującej inflacji poszukiwanie nowych klientów to jedyne wyjście, by zachować płynność finansową? Niekoniecznie. Innym jest zmniejszenie kosztów użytkowania obiektu.

Koszty myjni samochodowej w 2022/2023 roku

Głównymi generatorami kosztów na myjni bezdotykowej są media, których wzrost cen uderzył we wszystkie branże. Prąd, woda bez tego myjnia ani rusz. Co więc może zrobić właściciel myjni wobec rosnących cen, które skazują jego biznes na zerowy zysk, a nawet i bycie “pod kreską”?

Opcji jest co najmniej kilka. A najlepsze jest to, że każda pomoże Ci zmniejszyć koszty myjni samochodowej.

Jak zmniejszyć rachunki za prąd na myjni samochodowej?

Opcji jest wiele, a 3 z nich poznasz poniżej. Najlepsze jest to, że niezależnie czy mowa o automatycznej myjni bezdotykowej, czy usługach dodatkowych np. odkurzaczu w każdym przypadku można rachunki obniżyć. 

Niższe rachunki myjni automatycznej dzięki…

Najprostsze, a o dziwo rzadko wykorzystywane rozwiązanie to wymiana oświetlenia na ledowe i zastosowanie kompensatorów mocy. Taki krok może wygenerować nawet 1000 zł oszczędności w skali miesiąca. Inny sposób to zastosowanie fotowoltaiki w myjni samochodowej. 

myjnia samochodowa czy się opłaca

Jak zmniejszyć rachunki za prąd myjni bezdotykowej?

Sami zauważamy, że jest to najbardziej drażliwy temat przy myjniach bezdotykowych, jednak nie wszystko stracone. Najważniejsze, żeby wybierać sprawdzone rozwiązania, a nie np. pompę ciepła.

Ważne, aby zwrócić uwagę czy:

  • kocioł jest na pewno dwufunkcyjny
  • jakiej kaloryczności paliwem opalamy
  • w jaki sposób jest ogrzewana posadzka

Finalnie okazuje się, że przy odpowiednim zastosowaniu właściwych rozwiązań zachowujemy dalszą rentowność myjni bezdotykowej.

Cena wody a opłacalność myjni bezdotykowej?

Mycie samochodu na myjni bez wody nie jest możliwe. Na szczęście ta jeszcze nie podrożała. A co gdy tak się stanie? Czy w takiej sytuacji jedyne co pozostaje właścicielom myjni samochodowej to podwyżka cen za minutę mycia?

Nie. Jednym z korzystniejszych rozwiązań jest budowa obiegu zamkniętego, własnej studni przy zachowaniu odpowiednich, przebadanych parametrów i wyposażenie myjni w odzysk wody.

Czy to pewne? 

Jako Redconst wraz z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie już od ponad roku pracujemy nad obiegiem zamkniętym. Korzyści płynące z jego zastosowania nie są więc wyssane z palca, a pochodzą z udokumentowanych badań i analiz zespołu badawczego AGH we współpracy z Marcinem Orlikiem, który reprezentuje Redconst.

Dlatego też nie proponujemy rozwiązań teoretycznych, niesprawdzonych. Wszystkie nasze powyższe rekomendacje poparte są badaniami.

Czy myjnia samochodowa nadal się opłaca?

Na dzień dzisiejszy pomimo fiskalizacji i zwiększających się kosztów ten biznes nadal się opłaca. Jeśli zamierzasz zainwestować, to nadal masz szansę na wstrzelenie się w niszę. 

Aktualnie przy galopującej inflacji wielu inwestorów się wycofało, co zwiększa Twoje szanse na sukces na rynku myjni samochodowych.

Przeczytaj wpis: Myjnia bezdotykowa – Czy warto inwestować i poznaj 10 zalet posiadania takiego biznesu.

A jeśli to Cię nie przekonuje, to przeczytaj wpis: Dlaczego inwestycja w myjnie jest bezpieczniejsza niż zakup BitCoina.

Jak zwiększyć zyski myjni samochodowej?

W tym wpisie poruszyliśmy temat obniżania kosztów myjni samochodowej w dobie galopującej inflacji. To ważna wiedza, która pozwoli Ci zachować płynność finansową, a możliwe, że i wygenerować wyższy przychód. 

Jednak to nie wszystko, co możesz zrobić na rzecz rozwoju własnej myjni samochodowej. 

We wpisie: Jak zwiększyć zyski myjni bezdotykowej, przedstawiliśmy 3 sposoby na osiągnięcie celu.

myjnia samochodowa czy się opłaca

Co możesz zrobić już dziś?

Myjnia bezdotykowa to dobry biznes. Szczególnie gdy jest wyposażona w nowoczesną technologię. A tę możemy dla Ciebie zmodernizować i unowocześnić. To najlepszy punkt wyjścia do zachowania płynności finansowej, ponieważ taka inwestycja będzie się zwracać przez lata. Na naszej stronie Redconst znajdziesz wiele informacji na temat tego, co możemy dla Ciebie zrobić. 

Podsumowanie

Teraz wiesz, że płynność finansowa myjni samochodowej nie zależy tylko od ilości klientów. W dużej mierze zależy od kosztów, które ponosisz. Mając ponad 10-letnie doświadczenie w branży, doskonale wiemy, jak reagować na dynamiczne zachowania rynku, by uchronić biznes przed stratą czy bankructwem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to zachęcamy do kontaktu. 

kontakt@redconst.pl

+48 575 752 512

Wpisy, króre mogą Cię zainteresować
Podziel się tym!
Paweł Karcz
Autor artykułu
Zajmuję się rozwojem sieci myjni Redconst, więc znam proces budowy od samych początków, biznesplanu i projektów, aż po wykończenie i zasady funkcjonaowania zyskownych punktów. Chętnie dzielę się z Tobą swoją wiedzą.
Pobierz ebooka

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. Wskazówkami, o których warto wiedzieć przed zbudowaniem pierwszej myjni dzieli się Marcin Orlik.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz zbudować nowoczesną myjnię?
Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

Paweł Karcz

Dyrektor Rozwoju Marki

Monika Pasterak

Biuro Obsługi Klienta

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Zobacz politykę prywatności.