modernizacja myjni samochodowej

Nowa czy modernizowana myjnia samochodowa – Co lepsze dla inwestora?

Planujesz nową inwestycję? Chodzi Ci po głowie myjnia, ale w dobie dynamicznych zmian gospodarczych budowa nowej wydaje się synonimem finansowego ryzyka? A czy myślałeś o zakupie i modernizacji już istniejącej myjni? Z tego wpisu dowiesz się, czy modernizacja myjni samochodowej to dobry pomysł na inwestycję.

Modernizacja myjni samochodowej – Na czym to polega?

Modernizacja myjni to proces mający na celu udoskonalenie funkcjonalności lub optymalizację modelu jej prowadzenia. Opiera się ona na adaptacji istniejących elementów myjni, rozpoczynając od takich jak np. posadzka czy konstrukcja, a kończąc na wymianie technologii.

Najprościej mówiąc to odpowiednik flipa nieruchomości, w którym:

  1. Kupujemy obiekt, który ze względu na stan można nabyć w okazyjnej cenie
  2. Modernizujemy w celu zwiększenia atrakcyjności czyt. potencjału inwestycyjnego

Czy warto modernizować starą myjnię?

Tak, ponieważ taki sposób działania jest o wiele tańszy niż budowa myjni od podstaw. Wynika to z faktu, że modernizacja myjni nie wymaga wielu działań w zakresie pozyskiwania pozwoleń na zagospodarowanie przestrzeni itp., ponieważ to wszystko już jest załatwione. Jedyne, do czego zobowiązany jest inwestor to zgłoszenie rozpoczęcia budowy, ale w tym zakresie możemy Ci pomóc. Jeśli masz pytania, zadzwoń +48 575 752 512 

Innym powodem jest fakt, że jeśli stara myjnia funkcjonuje lub funkcjonowała przez jakiś czas w danym miejscu, to mieszkańcy tego regionu już są świadomi tego, że ona tam była.

W praktyce oznacza to, że wszelkie próby aktywizacji myjni, jej modernizacji, czyli ogólnie rzecz biorąc zmiany na lepsze wzbudzą ciekawość “stałych” klientów, co oczywiście może mieć korzystne przełożenie na późniejsze wyniki finansowe.

Czy modernizowaną myjnię można rozbudować o nowe stanowisko?

Oczywiście, że tak. Do ówczesnego projektu można wkomponować nowe stanowisko czy urozmaicić stałą ofertę o nowe usługi np. aktywną pianę. A o możliwościach udoskonalenia oferty dowiesz się więcej w ramach niezobowiązującej rozmowy z naszym doradcą +48 575 752 512 

Równie dobrze można pokusić się o rozbudowanie tzw. strefy suchej/stanowisk suchych – odkurzacze itp. Sporo informacji na temat tego, jak podwoić, a nawet potroić zyski znajdziesz we wpisie: Jak zwiększyć zyski myjni samochodowej

Czy opłaca się kupić myjnię do modernizacji?

Opłaca. A to wynika z 2 rzeczy. 

Po pierwsze 

Myjnia nadająca się do modernizacji to o wiele niższy koszt niż postawienie nowej myjni, a przy odpowiedniej optymalizacji kosztów modernizacji można przywrócić jej świetność. 

Po drugie

Niektórzy właściciele obiektów sprzedają obiekt wraz z działką. A to ciekawa szansa dla inwestorów, którzy w przyszłości planują rozwinąć obiekt o inne inwestycje.

Warto również podkreślić, że tego typu działki stale zyskują na wartości, zatem ich zakup to inwestycja, która będzie się zwracać przez lata, a w najgorszym wypadku nadal będzie można ją odsprzedać w dobrej cenie.

Więcej na temat tego, czy myjnia to dobry pomysł na biznes w 2022/2023 dowiesz się z wpisu: Prowadzenie myjni samochodowej – Czy to nadal się opłaca

Dlaczego właściciel sprzedaje myjnię?

Ale czy jeśli właściciel/inwestor sprzedaje myjnię do modernizacji, to nie znaczy, że jej prowadzenie w określonej lokalizacji jest po prostu nieopłacalne? 

Niekoniecznie. 

To, że punkt na siebie nie zarabiał, nie oznacza, że nie miał na to szans. Przyczyna być może leży w złym prowadzeniu myjni.

Myjnie zazwyczaj stawiane są w miejscach, gdzie jest ruch. Nikt kto planuje taki biznes, nie wybuduje jej przecież na odludziu, bo taki pomysł od początku byłby skazany na porażkę. 

Jak zoptymalizować koszty eksploatacji modernizowanej myjni?

Wieloletnie doświadczenie w branży oraz owocna współpraca z Akademią Hutniczo-Górniczą oraz Uniwersytetem Rolniczym pozwoliła nam opracować unikatowy model optymalizacji kosztów eksploatacji myjni.

Chodzi tutaj o różne rozwiązania w zakresie oszczędności w tym m.in.: wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. 

Dlaczego o tym wspominamy? 

Ponieważ w dobie, gdy energia i jej ceny są tak niepewne, zaplanowanie kosztów w perspektywie lat ma ogromny wpływ na sukces finansowy myjni.

Równie istotna jest kwestia samej wody czy jej ogrzania. Dlatego w odpowiedzi na wciąż zmieniające się potrzeby właścicieli myjni opracowaliśmy autorski model optymalizacji kosztów, które pomogą Ci zmodernizować myjnię tak, by przekuć ją w istny brylant dochodu pasywnego.

Więcej o tym, jak optymalizować koszta myjni dowiesz się z wpisu: Jak zmniejszyć rachunki myjni samochodowej

Modernizacja myjni – Podsumowanie

Na pytanie, czy warto kupić i modernizować myjnię zapewne odpowiedź już znasz. O wiele ważniejszym pytaniem, na jakie powinieneś sobie odpowiedzieć, jest to, jak to wszystko zorganizować bez wiedzy technicznej. A w tym chętnie Ci pomożemy. Umów się na niezobowiązującą rozmowę z naszym doradcą, który pomoże Ci podjąć właściwe decyzje.

kontakt@redconst.pl

+48 575 752 512

Autorzy tekstu:

Marcin Orlik

Filip Białas

Wpisy, króre mogą Cię zainteresować
Podziel się tym!
Paweł Karcz
Autor artykułu
Zajmuję się rozwojem sieci myjni Redconst, więc znam proces budowy od samych początków, biznesplanu i projektów, aż po wykończenie i zasady funkcjonaowania zyskownych punktów. Chętnie dzielę się z Tobą swoją wiedzą.
Pobierz ebooka

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. Wskazówkami, o których warto wiedzieć przed zbudowaniem pierwszej myjni dzieli się Marcin Orlik.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz zbudować nowoczesną myjnię?
Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

Paweł Karcz

Dyrektor Rozwoju Marki

Monika Pasterak

Biuro Obsługi Klienta

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Zobacz politykę prywatności.