Zapragnąłeś otworzyć własną myjnię samochodową? To świetna inwestycja! Nie masz doświadczenia i boisz się, że możesz stracić zainwestowane pieniądze? Z nami pójdzie Ci jak z płatka! Redconst wsparło już 26 myjni w Polsce.
- Krok – lokalizacja
Bardzo ważnym elementem całego biznesplanu jest lokalizacja myjni samochodowej. Jeżeli dopiero chcesz pozyskać grunt pod budowę myjni musisz zwrócić uwagę na następujące aspekty – czy jest to miejsce blisko dużego ruchu (liczba potencjalnych klientów, wielkość działki oraz możliwość wykonania przyłączy. Idealna sytuacja to taka, w której masz już swój teren i prowadzisz na nim działalność, taką jak sklep, warsztat, stację kontroli pojazdów. Budowa myjni powiększy ofertę i jednocześnie będzie zwiększała liczbę klientów w pozostałych elementach działalności.
- Krok – dokumentacja i pozwolenia
Na samym początku musimy zaopatrzyć się projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt zagospodarowania terenu. Budowa myjni jest możliwa na terenie, na którym plan zagospodarowania przewiduję taką działalność. Dopiero po zbadaniu tego faktu architekt może przystąpić do przygotowania dokumentacji do pozwolenia na budowę. W skład wspomnianej dokumentacji wchodzą m.in. projekty podłączeń wody, prądu, gazu lub oleju. W niektórych przypadkach może zaistnieć konieczność wykonania raportu oddziaływania na środowisko. Należy uzgodnić warunki dostaw mediów. Urząd ma 1-2 miesiące na jego rozpatrzenie wniosku o budowę. Po jego wydaniu, pozwolenie musi się uprawomocnić, co trwa dwa tygodnie. Po tym okresie można przystąpić do budowy myjni.
- Krok – instalacje
Budowa myjni bezdotykowej może być przyjemnością. Warto dobrze zorganizować te działania tak, aby przebiegały sprawnie oraz terminowo. Nie zastanawiaj się i już w opcji podstawowej wykonaj sprawny system ogrzewania podłogowego oraz system odzysku wody. Wiemy że będziesz chciał zadbać o środowisko dlatego też całość instalacji zostanie wykonana z atestowanych i szczelnych rur. Poprawne wykonanie prac budowlanych będzie stanowiło o późniejszym właściwym funkcjonowaniu myjni samochodowej.
- Krok – zadaszenie
Dach może być prosty, łukowy lub skośny. Zadaszenie wykonuje się z poliwęglanu, blacho-trapezu lub płyty warstwowej. Konstrukcja posiada możliwość zamontowania banerów informacyjnych lub reklamowych co dodatkowo zwiększa wartość Twojego biznesu. Wykorzystaj tę możliwość i wykorzystaj ją do promocji swojego biznesu lub wynajmij. Całość zwieńcza attyka z wykonanym na zamówienie logotypem oraz podświetleniem LED. Myjnia bezdotykowa powinna być dobrze widoczna dla Klientów, wykonana estetycznie oraz w niekonwencjonalnym designie.
- Krok – technologia mycia
Technologia mycia to najważniejszy element Twojej myjni bezdotykowej. Zastosowane rozwiązania oraz jakość materiałów wpłyną na koszty utrzymania obiektu. Osiągnięcia technologiczne pozwalają na maksymalne zoptymalizowane stałych wydatków. Zastosowanie system odzysku wody z osmozy, zamknięty system antyzamarznieniowy czy innowacyjne źródła ogrzewania (kolektory słoneczne, pompa ciepła, kotły kondensacyjne) pozwolą zwiększyć rentowność Twojej inwestycji. Dbamy również o to, żeby zamontowany przez nas osprzęt nie stwarzał żadnych problemów podczas okresowych przeglądów technicznych. Najlepsze są rozwiązania trwałe oraz wysokiej jakości.
- Krok – oddanie obiektu
Po zakończeniu budowy przeprowadzimy pierwsze uruchomienie obiektu. Sprawdzimy wydajność wszystkich elementów oraz rozpoczynamy proces optymalizowania funkcjonowania Twojej myjni samoobsługowej. Warto aby koszty użytkowania były jak najmniejsze, dlatego też wiele uwagi poświęcimy dostrojeniu dozowania chemii czy ilości czynnika grzewczego w instalacji. Przeszkolimy także wyznaczone przez Ciebie osoby z zasad dbania o obiekt. Myjnia samoobsługowa to wspaniała szansa na rozwój Twojego biznesu. Kampania reklamowa oraz impreza otwarcia, którą dla Ciebie zrealizujemy przyczynią się do mocnego startu już od pierwszego dnia.