jak rozkręcić biznes myjni

Jak rozkręcić biznes myjni samochodowej?

Wiele osób marzy o własnym biznesie. Trudno się temu dziwić, ponieważ dobrze prosperująca działalności to gwarancja wysokich dochodów przy niewielkiej ilości własnej pracy. Aby jednak dojść do takiego momentu, trzeba zakasać rękawy i wziąć się do ciężkiej pracy. Ciekawym pomysłem na własny biznes może być np. budowa myjni. W tym artykule podpowiadamy inwestorom, jak rozkręcić biznes myjni samoobsługowej. Dowiesz się z niego również, na co koniecznie zwrócić uwagę przed jej uruchomieniem. 

Czy otwarcie myjni samochodowej to dobry pomysł na biznes?

Ilość samochodów na polskich drogach stale rośnie. Nikt nie wyobraża sobie teraz życia bez własnego środka transportu. Rosnąca ilość pojazdów to również większe zapotrzebowanie na takie usługi jak mycie aut. Z tego powodu własna myjnia to bardzo ciekawy pomysł na dobrze prosperujący biznes. Pamiętać należy jednak o tym, że nie w każdym miejscu taka działalność zda egzamin. 

A gdzie się nie sprawdzi? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule: Jak otworzyć myjnię samoobsługową

Jakie rodzaje myjni warto wziąć pod uwagę?

Decydując się na budowę myjni samochodowej, masz do wyboru dwa rodzaje myjni:

  • Jedną z nich jest myjnia samoobsługowa bezdotykowa
  • A drugą – myjnia ręczna

Z doświadczenia wiemy, że myjnia samoobsługowa to lepszy pomysł, ponieważ to synonim biznesu pasywnego. Po otwarciu nie musisz zatrudniać i żonglować pracownikami, a jedynie doglądać czy zautomatyzowany punkt działa właściwie. 

Ale czy takie rozwiązanie przy rosnących kosztach mediów nadal się opłaca? Mamy twarde dowody na to, że TAK. Więcej na ten temat dowiesz się z wpisu: Prowadzenie myjni samochodowej w 2023 r.

Niemniej jednak poniżej krótko opisujemy obie formy myjni.

Myjnia samoobsługowa bezdotykowa

Myjnia bezdotykowa to rodzaj myjni samochodowej, w której samochód jest myty przy użyciu specjalnych maszyn natryskowych. W przeciwieństwie do myjni ręcznych, w myjni bezdotykowej nie ma kontaktu pracownika z samochodem, a co za tym idzie, mycie auta jest znacznie szybsze i wydajniejsze. 

Dzięki wykorzystaniu odpowiednich środków chemicznych myjnie bezdotykowe zapewniają świetne rezultaty. Nowoczesne myjki ciśnieniowe wykorzystywane w tego typu miejscach pozwalają na różne formy mycia, nabłyszczania oraz osuszania aut. Myjnie bezdotykowe są znacznie częściej wybierane przez klientów ze względu na ich wygodę i szybkość. Wystarczy kilka minuta, ich samochód będzie czysty niczym łza.

A szczególnie, gdy Twoja myjnia będzie wyposażona w profesjonalny sprzęt. Jego wybór ma ogromne znaczenie w kontekście generowanych przychodów. Dlatego poniżej znajdziesz 2 poradniki na temat tego, jak dobrać wyposażenie, by zwiększyć zyski:

Myjnia ręczna 

Samochodowa myjnia ręczna to miejsce, w którym to pracownicy firmy myją auto. Ogólnie uważa się, że w odróżnieniu od myjni bezdotykowych, w których samochód jest myty myjką ciśnieniową, myjnia ręczna pozwala na dokładniejsze i precyzyjne czyszczenie, a także na większą kontrolę nad procesem mycia. 

Jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań różnica ta została już dawno zniwelowana. Aktualnie, gdy każdemu zależy na czasie, klienci o wiele chętniej korzystaj z myjni bezdotykowych, co oczywiście wpływa na większe zyski z jej prowadzenia. 

jak rozkręcić biznes myjni

Lokalizacja myjni – Gdzie warto postawić na tę inwestycję? 

Nie każde miejsce nadaje się na otworzenie myjni. Wybierając odpowiednią działkę pod tego typu inwestycji, należy wziąć pod uwagę m.in. natężenie ruchu. Otworzenie myjni w rejonie o większym ruchu aut jest gwarancją większej ilości klientów. Tak samo potencjalni klienci chętniej podjadą na myjnie, która znajduję się w pobliżu ich domu niż gdyby musieli jechać do niej kilka kilometrów. 

Nadal nie wiesz, gdzie postawić myjnię?

Więcej na temat tego, jak wybrać działkę pod budowę napisaliśmy w tym artykule: Jak wybierać działki pod myjnie

Myjnia a kwestie prawne

Budowa myjni samochodowej wymaga wydania odpowiedniej zgody organów zarządzających zagospodarowanie przestrzennym danego terenu. Może to być wójt lub prezydent miasta. 

Konieczne będzie również decyzja środowiskowa oraz pozwolenie wodnoprawne. Powodem tego jest wytwarzanie odpadów w formie ścieków i konieczność odprowadzania ich do miejskiej kanalizacji. Jednak to nie wszystkie wymogi prawne. Równie ważną kwestią się instalacja kas fiskalnych. Więcej na ten temat dowiesz się z wpisu: Fiskalizacja myjni

Jaki jest koszt inwestycji w myjnię bezdotykową?

Koszt otworzenia samochodowej myjni może być bardzo zróżnicowany w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja, rozmiar i rodzaj myjni, a także wyposażenie i koszty operacyjne. Trudno zatem określić dokładny koszt myjni. Jeśli interesuje Cię dokładna wycena budowy myjni samochodowej, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy wyliczą dla Ciebie koszty takiej inwestycji. 

A co w sytuacji, gdy nie masz środków? Wtedy możesz skorzystać z dofinansowań. Jak je uzyskać? Wszystkiego dowiesz się z poniższych artykułów:

Jak zwiększyć zyski z myjni samoobsługowej?

Sposobów jest wiele. A 3 konkretne rozpisaliśmy w tym artykule: Jak zwiększyć zyski z myjni samoobsługowej.

Jak rozkręcić biznes myjni samochodowej – podsumowanie

Uruchomienie własnej myjni to wydatek, który dobrze przemyślany i przeanalizowany może przynieść spore dochody. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy wykonać odpowiednie badanie rynku, które odpowie na pytanie, czy inwestycja ta przyniesie planowany zysk. Jeśli jesteś zainteresowany budową myjni samochodowej, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Nasi specjaliści z chęcią doradzą Ci, jak dobrze zainwestować w ten dochodowy biznes. 

Wpisy, króre mogą Cię zainteresować
Podziel się tym!
Paweł Karcz
Autor artykułu
Zajmuję się rozwojem sieci myjni Redconst, więc znam proces budowy od samych początków, biznesplanu i projektów, aż po wykończenie i zasady funkcjonaowania zyskownych punktów. Chętnie dzielę się z Tobą swoją wiedzą.
Pobierz ebooka

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. Wskazówkami, o których warto wiedzieć przed zbudowaniem pierwszej myjni dzieli się Marcin Orlik.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz zbudować nowoczesną myjnię?
Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

Paweł Karcz

Dyrektor Rozwoju Marki

Monika Pasterak

Biuro Obsługi Klienta

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Zobacz politykę prywatności.