Od czego zależy cena budowy myjni bezdotykowej i jak pozyskać środki?

Każda poważniejsza inwestycja związana jest z koniecznością wykonania konkretnych kroków. Wiele osób przeraża ilość formalności stojących na drodze do otwarcia własnej myjni samochodowej. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Nie, pod warunkiem, że dobrze przygotujemy się do stojącego przed nami zadania. Należy zadać sobie kilka pytań…

Od czego zależy cena?

Ile będzie nas kosztować własna myjnia samochodowa? Wszystko uzależnione jest od jej rodzaju i wielkości.

Myjnię bezdotykową z dwoma stanowiskami otworzymy za minimum 270 000 zł już w cenie s posadzkami! Trzy miejsca portalowe to już koszt 350 000 zł, natomiast myjnia bezdotykowa z sześcioma stanowiskami to wydatek od 560 000 tysięcy zł również w cenie z posadzkami.

Zadaszenie, użyta technologia (elementy techniczne), urządzenia dodatkowe – to zmienne, które często generują wyższy koszt, ale także  wyższy standard wykonania usługi. Kolejnym elementem wpływającym na cenę własnej myjni są prace budowlane wykonywane na działce (np. przyłącza, utwardzenie gruntu, brukowanie).

Tylko Redconst uwzględnia takie koszty po wstępnej koncepcji, co pomaga uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Choć warto tutaj podkreślić, że ostateczna cena przyłączy może nastąpić na podstawie projektu budowlanego. RedConst ma ogromne doświadczenie, którym chętnie się podzieli nawet w zakresie szacunku cen.

Finansowanie budowy myjni bezdotykowej – skąd wziąć na to środki?

To pytanie, które zadaje sobie każdy inwestor. Na pewnym etapie dotyczyło również mnie. Kiedy byłem już w 100% pewny, że myjnia bezdotykowa, to jest sposób na mój wymarzony biznes pasywny – pojawiło się wyzwanie.

Czy trzeba dysponować całym kapitałem inwestycyjnym?

Gdy chcesz kupić auto, to zazwyczaj myślisz o leasingu, prawda? Tak samo jest w przypadku myjni. Całą myjnię możesz wziąć w leasing. Spłata rat czynszu leasingowego w przypadku leasingu operacyjnego jest korzystnie opodatkowana.

Opłaty leasingowe w całości można wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Pewnie zgodzisz się, że nowe auto w leasingu to czysty koszt, który w bardzo niewielkim stopniu przekłada się na większą sprzedaż.

A gdyby tak płacić raty, ale za coś, co wkłada Ci pieniądze do kieszeni? To właśnie dlatego rekomenduję zakup myjni bezdotykowej na leasing.

Dlaczego RedConst poleca leasing jako formę sfinansowania myjni bezdotykowej?

Leasing – forma finansowania środków trwałych, która zakłada korzystanie z nich bez konieczności bezpośredniego zakupu przez korzystającego. Umowa leasingu łączy w sobie elementy wynajmu i kredytu.

Masz prawo użytkować myjnię bezdotykową, której właścicielem jest firma leasingowa. Regulujesz zobowiązania z tytułu użytkowania w postaci comiesięcznych rat leasingowych, spłacając zarazem jej wartość. Po zakończeniu umowy nabywasz prawo własności przedmiotu leasingu.

Myjnia bezdotykowa to inwestycja, która się szybko zwraca:

  • koszty wynikające z rat leasingowych są kosztem uzyskania przez Ciebie przychodu
  • masz możliwość ustalania wysokości pierwszej wpłaty oraz elastyczność rat (równe, degresywne, sezonowe)
  • elastyczna wartość wykupu myjni na koniec umowy leasingowej – możliwość obniżenia miesięcznych rat
  • łatwiejsze i szybsze procedury zawarcia umowy, mniejsze wymagania dotyczące zabezpieczeń.

Ponadto posiadamy autoryzację Europejskiego Funduszu Leasingowego oraz BZW BK Leasing. To efekt lat naszej rzetelnej pracy i realizacji wielu transakcji. Dlatego łatwiej i szybciej przeprowadzimy Cię przez procedury związane z uzyskaniem leasingu na Twoją myjnię bezdotykową.

Finansowanie inwestycji dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej

Kredytowanie – to forma finansowania dla osób, które nie prowadzą działalności lub nie spełniają warunków uzyskania leasingu. Pomożemy uzyskać kredyt w banku na podstawie biznesplanu.

W Redconst standardowo wykonujemy go za Ciebie. Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w budowie i obsłudze myjni bezdotykowych nasi specjaliści nie tylko szacują koszty Twojej inwestycji, ale także jej potencjalne obroty w przyszłości.

Takie informacje będą niezwykle cenne przy rozmowach z bankiem o środkach na inwestycję. Istniej również możliwość pozyskania środków z Unii Europejskiej na preferencyjnych warunkach.

Jak widzisz pozyskanie pieniądze na sfinansowanie Twojej myjni nie są problemem lecz niemal formalnością, przez którą w Redconst pomożemy Ci przebrnąć.

Zapisz się i dowiedz więcej o myjni, jakiej potrzebujesz

Zapisz się, aby pobrać check-listę. Dlaczego? Dzięki niej poznasz odpowiedź na najczęściej zadawane pytania przez przyszłych właścicieli myjni bezdotykowych.

Wpisy, króre mogą Cię zainteresować
Podziel się tym!
Paweł Karcz
Autor artykułu
Zajmuję się rozwojem sieci myjni Redconst, więc znam proces budowy od samych początków, biznesplanu i projektów, aż po wykończenie i zasady funkcjonaowania zyskownych punktów. Chętnie dzielę się z Tobą swoją wiedzą.
Pobierz ebooka

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. Wskazówkami, o których warto wiedzieć przed zbudowaniem pierwszej myjni dzieli się Marcin Orlik.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz zbudować nowoczesną myjnię?
Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

Paweł Karcz

Dyrektor Rozwoju Marki

Monika Pasterak

Biuro Obsługi Klienta

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Zobacz politykę prywatności.