Strona Główna Nowa czy modernizowana myjnia samochodowa – Co lepsze dla inwestora?
Inwestycje

Nowa czy modernizowana myjnia samochodowa – Co lepsze dla inwestora?

Planujesz nową inwestycję? Chodzi Ci po głowie myjnia, ale w dobie dynamicznych zmian...
Osoba na tle nowoczesnej myjni bezdotykowej z wyraźnym napisem "MYJNIA BEZDOTYKOWA". Obiekt wyróżnia się nowoczesnym designem i funkcjonalnością, idealny dla właścicieli samochodów szukających efektywnego czyszczenia.

Planujesz nową inwestycję? Chodzi Ci po głowie myjnia, ale w dobie dynamicznych zmian gospodarczych budowa nowej wydaje się synonimem finansowego ryzyka? A czy myślałeś o zakupie i modernizacji już istniejącej myjni? Z tego wpisu dowiesz się, czy modernizacja myjni samochodowej to dobry pomysł na inwestycję.

Modernizacja myjni samochodowej - Na czym to polega?

Modernizacja myjni to proces mający na celu udoskonalenie funkcjonalności lub optymalizację modelu jej prowadzenia. Opiera się ona na adaptacji istniejących elementów myjni, rozpoczynając od takich jak np. posadzka czy konstrukcja, a kończąc na wymianie technologii.

Najprościej mówiąc to odpowiednik flipa nieruchomości, w którym:

  1. Kupujemy obiekt, który ze względu na stan można nabyć w okazyjnej cenie
  2. Modernizujemy w celu zwiększenia atrakcyjności czyt. potencjału inwestycyjnego

Czy warto modernizować starą myjnię?

Tak, ponieważ taki sposób działania jest o wiele tańszy niż budowa myjni od podstaw. Wynika to z faktu, że modernizacja myjni nie wymaga wielu działań w zakresie pozyskiwania pozwoleń na zagospodarowanie przestrzeni itp., ponieważ to wszystko już jest załatwione. Jedyne, do czego zobowiązany jest inwestor to zgłoszenie rozpoczęcia budowy, ale w tym zakresie możemy Ci pomóc. Jeśli masz pytania, zadzwoń +48 575 752 512 

Innym powodem jest fakt, że jeśli stara myjnia funkcjonuje lub funkcjonowała przez jakiś czas w danym miejscu, to mieszkańcy tego regionu już są świadomi tego, że ona tam była.

W praktyce oznacza to, że wszelkie próby aktywizacji myjni, jej modernizacji, czyli ogólnie rzecz biorąc zmiany na lepsze wzbudzą ciekawość “stałych” klientów, co oczywiście może mieć korzystne przełożenie na późniejsze wyniki finansowe.

Myjnia bezdotykowa z podświetleniem, gdzie kilka samochodów czeka na czyszczenie. Nocna sceneria, intensywne światła oraz widoczny napis "MYJNIA BEZDOTYKOWA" tworzą nowoczesny wygląd. Idealne miejsce dla właścicieli pojazdów dbających o ich czystość.

Czy modernizowaną myjnię można rozbudować o nowe stanowisko?

Oczywiście, że tak. Do ówczesnego projektu można wkomponować nowe stanowisko czy urozmaicić stałą ofertę o nowe usługi np. aktywną pianę. A o możliwościach udoskonalenia oferty dowiesz się więcej w ramach niezobowiązującej rozmowy z naszym doradcą +48 575 752 512 

Równie dobrze można pokusić się o rozbudowanie tzw. strefy suchej/stanowisk suchych - odkurzacze itp. Sporo informacji na temat tego, jak podwoić, a nawet potroić zyski znajdziesz we wpisie: Jak zwiększyć zyski myjni samochodowej

Czy opłaca się kupić myjnię do modernizacji?

Opłaca. A to wynika z 2 rzeczy. 

Po pierwsze 

Myjnia nadająca się do modernizacji to o wiele niższy koszt niż postawienie nowej myjni, a przy odpowiedniej optymalizacji kosztów modernizacji można przywrócić jej świetność. 

Po drugie

Niektórzy właściciele obiektów sprzedają obiekt wraz z działką. A to ciekawa szansa dla inwestorów, którzy w przyszłości planują rozwinąć obiekt o inne inwestycje.

Warto również podkreślić, że tego typu działki stale zyskują na wartości, zatem ich zakup to inwestycja, która będzie się zwracać przez lata, a w najgorszym wypadku nadal będzie można ją odsprzedać w dobrej cenie.

Więcej na temat tego, czy myjnia to dobry pomysł na biznes w 2022/2023 dowiesz się z wpisu: Prowadzenie myjni samochodowej – Czy to nadal się opłaca

Dlaczego właściciel sprzedaje myjnię?

Ale czy jeśli właściciel/inwestor sprzedaje myjnię do modernizacji, to nie znaczy, że jej prowadzenie w określonej lokalizacji jest po prostu nieopłacalne? 

Niekoniecznie. 

To, że punkt na siebie nie zarabiał, nie oznacza, że nie miał na to szans. Przyczyna być może leży w złym prowadzeniu myjni.

Myjnie zazwyczaj stawiane są w miejscach, gdzie jest ruch. Nikt kto planuje taki biznes, nie wybuduje jej przecież na odludziu, bo taki pomysł od początku byłby skazany na porażkę. 

Jak zoptymalizować koszty eksploatacji modernizowanej myjni?

Wieloletnie doświadczenie w branży oraz owocna współpraca z Akademią Hutniczo-Górniczą oraz Uniwersytetem Rolniczym pozwoliła nam opracować unikatowy model optymalizacji kosztów eksploatacji myjni.

Chodzi tutaj o różne rozwiązania w zakresie oszczędności w tym m.in.: wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. 

Dlaczego o tym wspominamy? 

Ponieważ w dobie, gdy energia i jej ceny są tak niepewne, zaplanowanie kosztów w perspektywie lat ma ogromny wpływ na sukces finansowy myjni.

Równie istotna jest kwestia samej wody czy jej ogrzania. Dlatego w odpowiedzi na wciąż zmieniające się potrzeby właścicieli myjni opracowaliśmy autorski model optymalizacji kosztów, które pomogą Ci zmodernizować myjnię tak, by przekuć ją w istny brylant dochodu pasywnego.

Więcej o tym, jak optymalizować koszta myjni dowiesz się z wpisu: Jak zmniejszyć rachunki myjni samochodowej

Modernizacja myjni - Podsumowanie

Na pytanie, czy warto kupić i modernizować myjnię zapewne odpowiedź już znasz. O wiele ważniejszym pytaniem, na jakie powinieneś sobie odpowiedzieć, jest to, jak to wszystko zorganizować bez wiedzy technicznej. A w tym chętnie Ci pomożemy. Umów się na niezobowiązującą rozmowę z naszym doradcą, który pomoże Ci podjąć właściwe decyzje.

Mężczyzna w granatowym garniturze siedzi na kanapie w nowoczesnym biurze, uśmiechając się do kamery. W tle widoczna jest ceglana ściana i roślinność, co tworzy przyjemną atmosferę. Producent myjni bezdotykowych prezentuje profesjonalny wizerunek.

Marcin Orlik

Autor artykułu

Marcin, twórca marki RedConst, to wizjonerski lider i inspirujący mentor, który motywuje zespół do realizacji ambitnych projektów. Jego kreatywność, strategiczne myślenie i zrozumienie rynku stanowią fundament sukcesu firmy.

Osoba trzymająca tablet z tłem w odcieniach czerwieni, na którym wyświetla się tekst 10 błędów, których unikajmy, budując pierwszą myjnię bezdotykową autorstwa Marcina Bruka. Idealne dla osób planujących inwestycje w myjnie bezdotykowe.

10 błędów, o których chciałbym wiedzieć zanim zbudowałem pierwszą myjnię

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. 
Pobierz e-booka

Warto przeczytać także...

  • Myjnia bezdotykowa w zimowej scenerii, z nowoczesnymi stanowiskami do mycia samochodów. Wizualizacja projektu myjni, zilustrowana hasłem o pasywnym dochodzie, z logo producenta myjni bezdotykowych.
    Inwestycje

    W 2018 roku zbuduję myjnię bezdotykową i zapewnię sobie dochód pasywny!

    Co powiesz na takie postanowienie - wyłącznie dla prawdziwych inwestorów? W 2018 roku...
    Czytaj
  • Obrazek przedstawia spotkanie biznesowe, gdzie dwie osoby dyskutują o budowie myjni bezdotykowej. Na stole leżą dokumenty, tablet oraz telefon, a w tle widoczna jest jasna, nowoczesna przestrzeń biurowa. Tekst na obrazie dotyczy kosztów budowy myjni bezdotykowej oraz pozyskiwania funduszy.
    Inwestycje

    Od czego zależy cena budowy myjni bezdotykowej i jak pozyskać środki?

    Każda poważniejsza inwestycja związana jest z koniecznością wykonania konkretnych kroków. Wiele osób przeraża...
    Czytaj
  • Obiekt myjni bezdotykowej z wyraźnym logo "Myjnia" oraz reklamą inwestycji, ukazujący stacje do samodzielnego mycia samochodów. Ekspozycja nowoczesnych elementów, idealna dla producenta myjni bezdotykowej i inwestorów.
    Inwestycje

    Dla kogo inwestycja w myjnię bezdotykową jest strzałem w 10?

    Pieniądze możesz zainwestować w akcje, nieruchomości, czy surowce, a żeby przejść na swoje,...
    Czytaj