jak reklamować myjnię

Jak reklamować myjnię samochodową – 17 sposobów

Biznes związany z prowadzeniem myjni samoobsługowej staje się coraz popularniejszy. Trudno się dziwić skoro z roku na rok rośnie ilość samochodów na Polskich drogach oraz coraz więcej naszych rodaków stara się dbać o pojazdy. Rosnąca konkurencja sprawia, że wielu właścicieli myjni zastanawia się nad reklamą. Jak reklamować myjnię bezdotykową, aby przynosiła jeszcze większy zysk? Dowiesz się z tego artykułu.

Czy reklamowanie myjni bezdotykowej jest konieczne?

Na rynku pojawia się coraz więcej myjni, co sprawia, że dotychczas istniejące miejsca muszą walczyć o potencjalnych klientów. Jeśli zauważyłeś, że do Twojej myjni przyjeżdża znacznie mniej samochodów niż wcześniej, oznacza to, że musisz zwiększyć lokalną świadomość o jej istnieniu i zachęć klientów do skorzystania z usług. W takiej sytuacji wartościowa i skuteczna reklama może sprawić, że dochody z myjni znacznie wzrosną, przerastając najśmielsze oczekiwania. 

Jak dobra reklama wpłynie na rentowność myjni i pozyskiwanie nowych klientów?

Nie każda myjnia bezdotykowa posiada idealną lokalizację przy bardzo ruchliwej drodze. Jeśli by tak było, klienci pojawialiby się na niej sami bez nakładu środków na działania marketingowe. 

Niestety w sytuacji, gdy ulokowałeś swoją myjnię przy mniej uczęszczanej trasie, nawet jeśli oferujesz świetną jakość mycia, nie ściągniesz na nią tylu klientów, ilu mogłaby obsłużyć. W takiej sytuacji musisz poprawić jej widoczność zarówno w przestrzeni lokalnej jak i w internecie. Dzięki temu zyskasz nowych klientów, a dochody myjni wzrosną.

Dobra reklama to dobra lokalizacja

Zaczniemy od sprawy podstawowej, czyli działki. To ona w największym stopniu decyduje o tym, jak Twoja myjnia będzie rozpoznawalna. Więcej na ten temat dowiesz się z wpisu: Jak wybrać działkę pod myjnię

Reklama lokalna – Ogłoszenia, banery, spoty reklamowe, sponsoring 

Podstawą dla prowadzenia lokalnego biznesu jest zwiększenie świadomości klientów w najbliższym otoczeniu lokalizacji myjni. Jeśli znajduje się ona poza ruchliwą trasą i nie każdy ma możliwości zobaczyć jej szyld przejeżdżając obok warto pokusić się o wypromowanie jej w granicach miasta czy dzielnicy (zależy od jego rozmiaru). Najlepsze do tego celu będą:

 1. Banery w różnych częściach miasta – najlepiej w miejscach najbardziej uczęszczanych.
 2. Ogłoszenia w lokalnych gazetach – tu należy wziąć pod uwagę opłacalność ze względu na mniejszą przydatność gazet. 
 3. Spoty radiowe – badania wykazują, że odbiorcami rozgłośni radiowej są głównie kierowcy samochodów, warto więc pomyśleć o spocie w lokalnym radiu, który np. będzie informował o akcjach promocyjnych. 
 4. Sponsoring – lokalne, małe drużyny sportowe zawsze potrzebują funduszy, dlatego nie pogardzą umową sponsoringową, która może pomóc z promocją myjni. 

Reklama myjni bezdotykowej w internecie – SEO, Google Ads, wizytówki Google, Facebook

Reklama myjni samochodowej w internecie to drugi sposób na poprawę widoczności Twojej firmy. Jeśli chcesz reklamować myjnię samochodową w internecie, musisz postawić na cztery najważniejsze kanały. 

 1. Kampanie Google Ads – reklamy w internecie wyświetlają się zarówno w wynikach wyszukiwania jak i na portalach internetowych w formie graficznej. 
 2. Pozycjonowanie w wyszukiwarce Google (SEO) – wiąże się z koniecznością stworzenia strony www. Pozwala zapewnić wyższe pozycje w wyszukiwarce, co zwiększy ilość potencjalnych klientów myjni. 
 3. Prowadzenie wizytówki Google Moja Firma – optymalizacja wizytówki pozwala pozyskiwanie lokalnych klientów, którzy akurat poszukują myjni w Mapach Google. 
 4. Prowadzenie Facebooka i Instagrama – social media to portale, na których użytkownicy internetu spędzają olbrzymie ilości czasu. Warto więc skorzystać z możliwości, jakie oferuje.

8 nietypowych sposobów na to jak reklamować myjnię samochodową

Poniżej znajdziesz 8 innych, dość nietypowych sposobów promocji myjni samoobsługowej.

 1. Współpraca z lokalnymi sklepami: Nawiąż partnerstwo z lokalnymi sklepami i umieść broszury lub kupony rabatowe myjni samochodowej na ladach kasowych. Możesz także zaproponować specjalne zniżki dla klientów tych sklepów.
 2. Konkursy na mediach społecznościowych: Zorganizuj konkursy na Facebooku, Instagramie lub Twitterze, w których użytkownicy mogą wygrać darmowe mycie samochodu. Poproś uczestników o udostępnienie posta lub zdjęcia, aby zwiększyć zasięg Twojej marki.
 3. Reklama na parkujących samochodach: Umieść naklejki z logo myjni samochodowej na samochodach Twoich klientów. Możesz również zaoferować im rabaty lub darmowe mycie w zamian za zgodę na umieszczenie reklamy na ich samochodzie.
 4. Darmowe mycie dla służb ratowniczych: Zaoferuj darmowe mycie samochodów dla lokalnych służb ratowniczych, takich jak straż pożarna, policja czy pogotowie. Może to przyciągnąć uwagę mediów i wzmocnić reputację Twojej myjni jako lokalnego przedsiębiorstwa wspierającego społeczność.
 5. Współpraca z serwisami car-sharingowymi: Nawiąż partnerstwo z lokalnymi serwisami car-sharingowymi i umieść materiały reklamowe w ich samochodach. Osoby korzystające z tych usług mogą być zainteresowane skorzystaniem z myjni samochodowej przed lub po wypożyczeniu.
 6. Promocje dla właścicieli nietypowych pojazdów: Oferuj specjalne zniżki lub darmowe mycie dla właścicieli nietypowych pojazdów, takich jak klasyczne samochody, motocykle czy kampery. To pomoże przyciągnąć uwagę entuzjastów motoryzacji i budować lojalność wśród grupy docelowej.
 7. Mobilna myjnia samochodowa: Wyposaż jedno lub więcej samochodów w pełni wyposażoną myjnię mobilną i zaoferuj usługi mycia na miejscu u klienta. Możesz odwiedzać biura, parkingi przed dużymi sklepami lub mieszkania, dostarczając wygodne i profesjonalne mycie bez konieczności, by klienci odwozili swoje samochody do myjni.
 8. Organizacja warsztatów z pielęgnacji samochodu: Zaproponuj warsztaty, na których uczestnicy mogą nauczyć się podstawowych technik pielęgnacji samochodu, takich jak mycie, polerowanie czy woskowanie. W trakcie warsztatów możesz również promować swoje usługi mycia samochodu, oferując specjalne rabaty dla uczestników.

Marketing i reklama myjni samochodowej – Podsumowanie 

Rynek myjni cały czas się zmienia i ewoluuje, przez co wymaga stanowczych działań ze strony właścicieli. Zwiększenie rozpoznawalności biznesu bez dwóch zdań poprawi rentowność twojej myjni samochodowej. Jeśli chcesz utrzymać stałych klientów jak i zdobyć nowych musisz zadbać o reklamę Twojego biznesu. Warto wykorzystać wszystkie dostępne kanały, aby dywersyfikować sposób pozyskiwania klientów. 
Jeśli zastanawiasz się nad budową myjni bezdotykowej, nasza firma może Ci w tym pomóc. Oferujemy zarówno działki jak i technologię dzięki, której rozpoczniesz swoją przygodą z biznesem.

Wpisy, króre mogą Cię zainteresować
Podziel się tym!
Paweł Karcz
Autor artykułu
Zajmuję się rozwojem sieci myjni Redconst, więc znam proces budowy od samych początków, biznesplanu i projektów, aż po wykończenie i zasady funkcjonaowania zyskownych punktów. Chętnie dzielę się z Tobą swoją wiedzą.
Pobierz ebooka

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. Wskazówkami, o których warto wiedzieć przed zbudowaniem pierwszej myjni dzieli się Marcin Orlik.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz zbudować nowoczesną myjnię?
Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

Paweł Karcz

Dyrektor Rozwoju Marki

Monika Pasterak

Biuro Obsługi Klienta

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Zobacz politykę prywatności.