działki pod myjnie

Działki pod myjnie – Gdzie ich szukać i jak wybrać odpowiednie?

Myjnie samochodowe pomimo kryzysu i problemów geopolitycznych radzą sobie… tak samo dobrze, jak jeszcze rok temu. Jednak jest jeden warunek. Myjnia musi być postawiona na działce, która spełnia określone wymogi i sprzyja zyskom. A jak selekcjonować takie działki pod myjnie? Tego dowiesz się niżej.

Działki pod myjnie – Jakie są wymogi?

Tutaj należy uwzględnić kilka wymogów, które dzieli się na kategorie: wymogi prawne, wymogi co do powierzchni oraz kwestie lokalizacji i konkurencji.

Działki po myjnie – Wymogi prawne

 • Działka powinna być uwzględniona w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego.
 • Jeśli działka znajduje się na mapie, to należy zweryfikować czy budowa myjni jest możliwa w danym miejscu.
 • Jeżeli brak Planu Zagospodarowania, należy złożyć wniosek o Warunki Zabudowy w Urzędzie Gminy.
 • Działka pod myjnie musi mieć status terenu pod zabudowę usługową lub usługowo-budowlaną.
 • Myjnia powinna być zbudowana na terenie własnościowym albo dzierżawionym na minimum 10 lat.
 • Wymogiem technicznym jest dostęp do wody, kanalizacji, prądu oraz gazu.

Jednak wychodząc naprzeciw tych potrzeb w RedConst uprościliśmy proces budowy myjni, ponieważ ze względu na zaawansowane technologiczne rozwiązania, jako nieliczni oferujemy budowę myjni na działce, która musi mieć jedynie dostęp do prądu. 

W praktyce oznacza to, że możemy wybudować myjnie w lokalizacjach, gdzie NIE MA dostępu do sieci wodnej, kanalizacyjnej i gazowej. 

Działka pod myjnie – Wymogi powierzchni i wymiarów

 • Działka pod myjnię powinna umożliwiać zlokalizowanie wygodnych stanowisk myjących, czyszczących.
 • Powierzchnia i wymiary stanowisk powinny uwzględniać potrzeby grupy docelowej tj. samochody osobowe, TIR.

Na każde stanowisko rekomenduje się przewidzieć ok. 250 m2, choć zależy to od ilości stanowisk myjni. Lepiej obrazuje to poniższa tabela.

Ilość stanowiskPowierzchnia stanowiskaPowierzchnia działki z dojazdem
2 stanowiska60 m2470 m2
3 stanowiska90 m2560 m2
4 stanowiska120 m2650 m2
5 stanowisk150 m2740 m2
6 stanowisk180 m2830 m2

Gdy sprawy prawne i związane z wymiarami działki mamy z głowy czas na rzeczy istotne z punktu widzenia inwestycyjnego.

Widoczność działki pod myjnie

Odpowiednia lokalizacja to czynnik mający ogromny wpływ na zyski z myjni samochodowej. Dobra widoczność i łatwy dojazd najzwyczajniej upraszczają promocję i obsługę klientów, a co za tym idzie, tworzą świetnie warunki do sowitego zarobku.

Dobra lokalizacja to taka, która jest często odwiedzana przez użytkowników ruchu drogowego, czyli np. jest zlokalizowana w:

 • Pobliżu stacji benzynowej, stacji kontroli pojazdów
 • Miejscu wzmożonego ruchu samochodowego
 • Centrum miasta
 • Dzielnicy biznesowej
 • Okolicy warsztatów samochodowych, wulkanizatorów, pracowni kosmetyki samochodowej

Konkurencja a dochodowość myjni bezdotykowej

Lokalizacja sprawa ważna, ale równie ważna jest konkurencja. Opinia o myjniach w Polsce jest podobna – “myjnia stoi na myjni i rynek jest wręcz nimi przesycony”.

To prawda myjni jest dużo, ale czy oznacza to, że nowa nie przyniesie dochodu? Guzik prawda. Na terenie Polski jest mnóstwo obszarów, na których brakuje myjni, a klienci wręcz wymagają od inwestorów takich przedsięwzięć. 

Dlatego jeśli planujesz zakup działki, to poza wymogami podstawowymi dokładnie prześwietl rynek i sprawdź konkurencje. Istnym “strzałem w kolano” byłoby zbudowanie myjni w pobliżu innej, choć to również nie jest przesądzone, ponieważ wtedy sprawa sprowadza się do jakości świadczonych usług.

działki pod myjnie

Ile kosztuje działka pod myjnie?

Niestety nie da się tego uśrednić, ponieważ wszystko zależy od lokalizacji i licznych czynników związanych z czystym biznesem. Jednak patrząc na koszty z perspektywy inwestora, warto podkreślić, że cena za działkę o powierzchni ok. 1000 m2 nie powinna przekraczać 5000 zł/msc – przy założeniu dzierżawy na 10 lat.

Gdzie szukać działki pod myjnię?

Oczywiście zakup działki na własność to zupełnie inna sprawa. Jeśli szukasz działki pod myjnię w dobrej cenie, to zachęcamy do zapoznania się ze sprawdzonymi działkami, które mamy w ofercie: Działki pod budowę myjni

Grunt to dobra lokalizacja

Wraz z każdym kolejnym rokiem po naszych drogach jeździ coraz więcej samochodów. Jeżeli pomyślimy o tym, że przynajmniej raz w życiu każdy z kierowców odwiedził myjnię samochodową, a zdecydowana większość z nich robi tak regularnie, to właśnie to czyni pomysł budowy myjni sensownym, bo jest po prostu dobrą inwestycją!

Dane statystyczne mówią o zwrocie całej inwestycji w bardzo krótkim czasie, maksymalnie do pięciu lat! Myjnia samochodowa to bardzo dochodowy biznes, ale, żeby takim był, potrzeba odpowiedniego poprowadzenia wielu elementów. By osiągnąć wysokie obroty inwestor musi wziąć pod uwagę kilka aspektów przy planowaniu tego typu interesu.

Właśnie od tego jesteśmy my! Zadbamy o wszelkie formalności, m.in. pozwolenie na budowędoprowadzenie mediów. Odciążymy Cię w chodzeniu po urzędach. Nie masz gruntu? Znajdziemy go dla Ciebie!

Jak to robimy?

Jednym z sekretów sukcesu myjni samochodowej jest dobra lokalizacja. Na początek do budowy myjni niezbędna jest odpowiednia działka, czyli teren nadający się pod budowę myjni samochodowej.

Jakie kryteria musi spełniać takie umiejscowienie? Przede wszystkim trzy podstawowe:

 • podłączenie do mediów
 • atrakcyjna lokalizacja
 • wystarczająca powierzchnia do zbudowania obiektu

Jeżeli posiadasz działkę w takim miejscu to świetnie! Jeżeli jednak nie, nie martw się, załatwimy to za Ciebie! Zdecydowanie najkorzystniejsza sytuacja to sąsiedztwo innego biznesu np. sklepu, stacji benzynowej, stacji kontroli pojazdów czy warsztatu. Należy pamiętać, że szukamy możliwie atrakcyjnych działek, np. znajdujących się przy dużych skupiskach ludzkich lub ruchliwych drogach, w miejscach o dużej widoczność obiektu oraz łatwym dojeździe.

A więc jeszcze raz. Co czyni nasze lokalizacje atrakcyjnymi i gwarantuje udany biznes?

 • położenie przy dużych skupiskach ludzkich takich: osiedla domków jednorodzinnych, osiedla mieszkaniowe, przy głównych ulicach lub w pobliżu centrum miasta, skrzyżowaniach, rondach, stacjach paliw, hipermarketach itp.
 • dobra widoczność obiektu, prosty dojazd oraz możliwość skrętu z każdego kierunku jazdy
 • odpowiednia powierzchnia działki, by można było ustawić myjnię z możliwością przejazdu, co skutkuje zwiększeniem komfortu użytkowania oraz dochodów

Czy warto budować myjnię na wynajętym terenie?

Powiemy krótko – WARTO!

Szczególnie jeśli skorzystasz z usług sprawdzonego producenta myjni np. RedConst, a to dlatego, że:

 • Najpopularniejsza konfiguracja z 3-stanowiskową myjnią bezdotykową może przyciągnąć do Ciebie od 3000 do 4500 kierowców/msc.
 • Korzystając z oferty RedConst masz pewność, że stworzymy dla Ciebie myjnie o nowoczesnym designie, wykonaną z najwyższą starannością. To oznacza, że będzie ona wizytówką Twojej działki.
 • Myjnia bezdotykowa na Twojej działce to 0 problemów i dosłownie czysty zysk, który wpływa na Twoje konto każdego miesiąca. Umowy podpisujemy na 10 lub więcej lat.

Więcej na temat korzyści płynących z inwestycji w myjnie dowiesz się z wpisu: 10 powodów, dla których warto zbudować myjnie

Działki pod myjnie – Podsumowanie

Teraz już wiesz, czym kierować się przy wyborze działki pod myjnię. Jeśli ilość zadań związanych z wyborem i zagospodarowaniem działki wydaje Ci się zbyt duża, to pozwól, że Ci w tym pomożemy.

Sprawdź ofertę na myjnię bezdotykową

Wpisy, króre mogą Cię zainteresować
Podziel się tym!
Paweł Karcz
Autor artykułu
Zajmuję się rozwojem sieci myjni Redconst, więc znam proces budowy od samych początków, biznesplanu i projektów, aż po wykończenie i zasady funkcjonaowania zyskownych punktów. Chętnie dzielę się z Tobą swoją wiedzą.
Pobierz ebooka

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. Wskazówkami, o których warto wiedzieć przed zbudowaniem pierwszej myjni dzieli się Marcin Orlik.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz zbudować nowoczesną myjnię?
Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

Paweł Karcz

Dyrektor Rozwoju Marki

Monika Pasterak

Biuro Obsługi Klienta

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Zobacz politykę prywatności.