odkurzacz samoobsługowy

Odkurzacz samoobsługowy – Jak wybrać najlepsze urządzenia do myjni samochodowej?

Prowadzisz myjnie i chcesz kupić profesjonalny odkurzacz jedno lub dwustanowiskowy? Przeczytaj wpis i dowiedz się, czym kierować się przy przeglądaniu ofert, by wybrać sprzęt zarówno wydajny, profesjonalny, jak i zwiastujący zysk.

Odkurzacz samoobsługowy na myjni samochodowej – Czy warto w niego inwestować?

Odkurzacze stacjonarne w myjniach samochodowych zyskują coraz większą popularność, ponieważ zapewniają klientom wygodny sposób czyszczenia samochodów bez konieczności płacenia za obsługę. Koszt inwestycji w odkurzacz samoobsługowy może się różnić w zależności od modelu i funkcji, ale generalnie są one stosunkowo przystępne.

Czy warto inwestować w sprzęt do czyszczenia wnętrz pojazdów?

Korzyści z inwestycji w odkurzacz samoobsługowy obejmują możliwość zaoferowania klientom wygody czyszczenia ich własnych samochodów oraz możliwość zwiększenia przychodów myjni dzięki zwiększonej liczbie wizyt klientów. Ponadto, w porównaniu z zatrudnianiem pracownika obsługi, nakład pracy jest znacznie mniejszy.

Biorąc pod uwagę te czynniki, inwestycja w odkurzacz samoobsługowy prawdopodobnie będzie opłacalna dla większości myjni samochodowych, które mają wystarczającą liczbę klientów. Warto jednak podkreślić, że czynnik wygody tj. zaoferowania czegoś więcej niż samego mycia prawdopodobnie przyciągnie więcej nowych klientów, co spowoduje wzrost przychodów, które ostatecznie powinny pokryć koszt urządzenia, a kolejno zacząć generować zyski.

Ile może zarobić odkurzacz na myjni samochodowej?

Odkurzacz w myjni samochodowej pozwala zarobić dobre pieniądze, o ile myjnia faktycznie jest często odwiedzana przez klientów. Nie ma co wierzyć w bajki, że samo wyposażenie myjni w odkurzacz rozwiąże problem niskiej rentowności.

Choć w Polsce nie ma takich badań, to z wyliczeń w USA wynika, że odkurzacze profesjonalne mogą zarabiać od 8 do 20 dolarów za godzinę, co w przełożeniu na polskie warunki daje przychód w wysokości od 10 do 20 zł/godzinę. Ze względu na charakter pracy, ważne jest, aby maszyna była dobrze utrzymana i regularnie serwisowana, aby zapewnić klientom jak najlepsze doświadczenia, co przełoży się na zadowolenie i ponowne wizyty.

odkurzacz samoobsługowy

Jak wybrać odkurzacz samoobsługowy do myjni samochodowej, który zapewni najwyższą wydajność?

Wybierając odkurzacz samoobsługowy do myjni samochodowej, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

  • Po pierwsze – należy szukać urządzenia, które posiada wysokiej jakości silnik i system filtrów. Pomoże to zapewnić, że odkurzacz będzie w stanie skutecznie usunąć brud i zanieczyszczenia z pojazdów.
  • Po drugie – ważne jest, aby wybrać urządzenie z solidnych materiałów konstrukcyjnych na obudowę, które mogą wytrzymać wieloletnią eksploatację.
  • Po trzecie – należy szukać modeli z długimi wężami i zmiennymi końcówkami, dzięki czemu można łatwo dotrzeć do ciasnych zakamarków wewnątrz samochodów.
  • Po czwarte – ważne jest, aby wybrać urządzenie z funkcjami ułatwiającymi konserwację, takimi jak szybko wymienne filtry i pojemniki na kurz, które można szybko opróżnić.
  • Po piąte – należy zwrócić uwagę na to, by sterowanie odkurzacza dawało możliwość podpięcia kasy fiskalnych i terminalny płatniczych. 

3 cechy najlepszego odkurzacza samoobsługowego do myjni samochodowej

  1. Moc: odkurzacz do myjni samoobsługowej powinien mieć mocny silnik, który jest w stanie zapewnić dokładne czyszczenie. Dzięki temu brud i zanieczyszczenia zostaną usunięte szybko i skutecznie.
  2. Zwrotność: odkurzacz do myjni samoobsługowej powinien być łatwy do manewrowania wokół samochodu, umożliwiając szybkie i skuteczne czyszczenie w trudno dostępnych miejscach.
  3. Trwałość: odkurzacz do myjni samoobsługowej powinien być wykonany z trwałych materiałów, które wytrzymają rygory regularnego użytkowania, nie psując się z czasem. Dobrej jakości odkurzacz zapewni lata niezawodnej pracy przy minimalnym serwisie.

Jakie zwiększyć zyski z myjni wdrażając dodatkowe usługi?

Jednym ze sposobów na zwiększenie zysków w myjni jest wdrożenie dodatkowych usług np. wymienionego wyżej odkurzacza. Ale to nie wszystko. Może to być również oferowanie dodatkowych pakietów detailingowych, takich jak woskowanie, polerowanie i czyszczenie wnętrza. Usługi te mogą być oferowane jako dodatki do podstawowego pakietu myjni lub osobno jako samodzielne usługi.

Więcej na temat udogodnień i doposażenia myjni samochodowej dowiesz się tutaj: Doposażenie myjni

Dodatkowo oferowanie zniżek dla częstych klientów lub pakietów pre-paid może pomóc w przyciągnięciu większej liczby klientów. Świadcząc usługi uzupełniające, takie jak przyciemnianie szyb czy konserwacja przed rdzą, myjnia może również przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć przychody.

Oferowanie wydłużonych godzin pracy lub wdrożenie technologii płatności mobilnych ułatwi klientom płacenie za usługi i może zachęcić do częstszych odwiedzin klientów, którym zależy na czasie.

Więcej na ten temat dowiesz się z wpisu: Jak zwiększyć zyski z myjni samochodowej

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jak zwiększyć zyski z myjni oraz jak dobrze dobrany odkurzacz Ci w tym pomoże. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat możliwości montażu, obsługi i oferowania usług w zakresie czyszczenia wnętrz aut, to zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami od doposażenia myjni.

Wpisy, króre mogą Cię zainteresować
Podziel się tym!
Paweł Karcz
Autor artykułu
Zajmuję się rozwojem sieci myjni Redconst, więc znam proces budowy od samych początków, biznesplanu i projektów, aż po wykończenie i zasady funkcjonaowania zyskownych punktów. Chętnie dzielę się z Tobą swoją wiedzą.
Pobierz ebooka

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. Wskazówkami, o których warto wiedzieć przed zbudowaniem pierwszej myjni dzieli się Marcin Orlik.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz zbudować nowoczesną myjnię?
Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

Paweł Karcz

Dyrektor Rozwoju Marki

Monika Pasterak

Biuro Obsługi Klienta

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Zobacz politykę prywatności.