jak zrobić reklamę dla myjni

Jak zrobić reklamę dla myjni, która będzie sprzedawać?

Rynek myjni samochodowych rośnie z dnia na dzień. Z racji swojej opłacalności biznes ten jest wybierany przez wiele osób chcących pasywnie zarabiać. Pojawianie się wielu nowych myjni bezdotykowych sprawia, że rośnie konkurencja. Aby sobie z nią radzić, warto pomyśleć o skutecznej reklamie. Jak zrobić reklamę myjni, która przyniesie oczekiwane korzyści? Jakie kanały reklamowe wybrać? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście. 

Dlaczego warto postawić na dobrą reklamę myjni? – Miejsce reklamy w dobrym planie marketingowym.

Jeśli dalej nie jesteś przekonany czy Twoja myjnia bezdotykowa potrzebuje się reklamować, by lepiej funkcjonować, przejedź się po okolicy i sprawdź:

 • Ile jest myjni w Twojej okolicy
 • Ilu klientów odwiedza inne myjnie
 • Jakie usługi oferuje te punkty
 • Czy na forum lokalnym Twoja myjnia jest rozpoznawalna

To właśnie na tej podstawie określisz, czy reklama jest Ci potrzebna. 

W dzisiejszych czasach każdy musi dbać o pozyskiwanie nowych klientów w każdym możliwym kanale, zarówno w internecie jak i lokalnie. Dobrze przygotowane reklamy i akcje promocyjne sprawią, że potencjalni klienci dowiedzą się o Twojej firmie i chętniej skorzystają z jej usług. 

To bardzo ważne w przypadku, gdy widzisz, że myjnię odwiedza mniej klientów, lub gdy na rynku pojawiają się nowe punkty. 

Najlepsza forma reklamy myjni to dobra lokalizacja

W kontekście reklamy wielu myśli o mediach społecznościowych i stronie internetowej. Ale w przypadku myjni fundamentem dobrej promocji jest odpowiednia lokalizacja. 

Gdy myjnia stoi w miejscu często odwiedzanym, reklama w internecie nie jest nawet potrzebna. Więcej o wyborze dobrej działki pod myjnie napisaliśmy w tym artykule: Jak wybierać działki pod myjnie

Jeśli jednak szukasz metod promocji z wykorzystaniem reklam w internecie, to poniżej odnieśliśmy się do tych najskuteczniejszych.

Skuteczna reklama myjni samochodowej w internecie – Jak wykorzystać Google Ads?

Promowanie biznesu w internecie to aktualnie jedna z najpopularniejszych form marketingu. Z racji tego, że z sieci korzystają miliony użytkowników, pozwala ona zapewnić dostęp do tysięcy potencjalnych nowych klientów. Pod względem zasięgu jest to najbardziej wydajna opcja promocji. 

W przypadku myjni możemy wyróżnić najpopularniejsze formy promocji. Jedną z nich jest reklama w Google Ads. Dlaczego?

Wyobraź sobie, że ktoś nowy przyjeżdża do miasta. Może to być wczasowicz, przedstawiciel handlowy, przedsiębiorca załatwiający sprawy biznesowe. 

W każdym z tych przypadków osoba ta jest nowa w mieście, czyt. nie wie, gdzie jest najbliższa myjnia. Nie sposób jednak zauważyć, że kwestia mycia auta w ich przypadku może być ważna. 

A jak takie osoby szukają myjni? Wykorzystują do tego Google. 

Dlatego podstawą reklamy w internecie jest strona internetowa oraz reklamy Google Ads. Pozwalają one uzyskać widoczność w wyszukiwarce lub na portalach w formie banerów. 

Aby odpowiednio przygotować reklamę w Google, należy:

 1. Ustalić cele reklamy
 2. Wybrać lokalizację i grupę docelową
 3. Przygotować unikatową ofertę sprzedaży wyświetlaną klientom na stronie docelowe reklam
 4. Ustalić budżet na reklamę

Dobra optymalizacja reklamy i ukierunkowanie na właściwą grupę docelową sprawi, że kampania trafi do odpowiednich osób i zachęci ich do wizyty na myjni. Oprócz reklamy warto pomyśleć również o SEO, czyli budowaniu widoczności strony w organicznych wynikach wyszukiwania.

Czy myjnia potrzebuje profilu w mediach społecznościowych i Facebook Ads?

Z racji specyfiki działalności media społecznościowe takie jak Facebook czy Instagram nie są pierwszym kanałem reklamy, za jaki powinno się zabrać. Warto jednak wykorzystywać je do publikowania zdjęć i komunikacji z klientami np. w celu informowania ich o: 

 • Promocjach
 • Godzinach pracy 
 • Udogodnieniach
 • Nowym sprzęcie 

Oprócz tego, media społecznościowe również oferują możliwość reklamy. 

Jak zrobić reklamę dla myjni na Facebooku?

 • Po pierwsze ustal cele i budżet reklamy. 
 • Następnie przygotuj atrakcyjne zdjęcia lub grafiki przedstawiające myjnię. 
 • Zaprojektuj również chwytliwą treść reklamy zachęcającą do skorzystania z niej. 
 • Pamiętaj, że warto zadbać o dobry content, ponieważ to od niego zależy czy wypromujesz swoją markę.

Tradycyjny marketing i reklama lokalna – Wizualna i radiowa 

W przypadku myjni o niezbyt dogodnej lokalizacji warto wykorzystać również tradycyjne metody reklamy. Do tego typu działań marketingowych zaliczamy przede wszystkim:

 • Banery – doskonałym sposobem na reklamę swojej myjni są banery reklamowe. Muszą jednak znajdować się w ruchliwych częściach twojej okolicy. Tam, gdzie porusza się najwięcej kierowców. Warto w nie zainwestować szczególnie jeśli zostaną dobrze przygotowane. 
 • Ulotki – skutecznym sposobem na reklamę są również ulotki. Warto je umieszczać w takich miejscach, gdzie często bywają kierowcy. Możesz poprosić o to np. warsztaty samochodowe. W ramach barteru możesz odwdzięczyć się tym samym. 
 • Spoty radiowe – lokalne radio to świetne miejsce na publikacje reklam. Ich odbiorcami przede wszystkim są kierowcy, dlatego łatwo będzie do nich dotrzeć. Pamiętaj, żeby spot radiowy był chwytliwy oraz zawierają informacje o lokalizacji myjni. 

Dobra strategia marketingowa

Dobra strategia marketingowa myjni samochodowej powinna uwzględniać nie tylko formy promocji, ale również to, co dzieje się na samej myjni. Przed jej otworzeniem warto opracować dobry biznesplan określający grupę docelową oraz wyposażenie, które może stać się argumentem sprzedażowym, czyt. wyróżnikiem na tle konkurencji.

Na ten temat więcej informacji znajdziesz w poniższych artykułach:

Pozyskiwanie nowych klientów myjni bezdotykowej – Podsumowanie

Reklama myjni bezdotykowej nie jest trudną sprawą. Wystarczy wybrać najpopularniejsze formy reklamy i zadbać o wysoką jakość mycia, która pozwoli Ci zatrzymać klientów na dłużej. Zwiększenie widoczności w sieci jak i w najbliższej okolicy szybko przyniesie zadowalające efekty. Warto zainwestować w reklamę i wyróżnić się na tle konkurencji.

Jeśli zastanawiasz się nad budową myjni bezdotykowej, nasza firma może Ci w tym pomóc. Oferujemy zarówno działki jak i technologię dzięki, której rozpoczniesz swoją przygodą z biznesem.

Wpisy, króre mogą Cię zainteresować
Podziel się tym!
Paweł Karcz
Autor artykułu
Zajmuję się rozwojem sieci myjni Redconst, więc znam proces budowy od samych początków, biznesplanu i projektów, aż po wykończenie i zasady funkcjonaowania zyskownych punktów. Chętnie dzielę się z Tobą swoją wiedzą.
Pobierz ebooka

Odbierz bezpłatnie ebooka i nie popełnij błędów, które mogą zaszkodzić Twojej myjni bezdotykowej. Wskazówkami, o których warto wiedzieć przed zbudowaniem pierwszej myjni dzieli się Marcin Orlik.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz zbudować nowoczesną myjnię?
Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

Paweł Karcz

Dyrektor Rozwoju Marki

Monika Pasterak

Biuro Obsługi Klienta

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Zobacz politykę prywatności.